Editörler : E.Kayı Han

07 Ocak 2009 11:44

Ülker'in ortaklık yapısı...ülker ürünü almaya devam etmeli miyiz?

ULKER'in ortaklık yapısı:........

YILDIZ HOLDİNG A.Ş. : % 42,09

UEB DYNAMIC GROWTH FUND (Yabancı): % 26,57

HALKA AÇIKLIK ORANI: % 31,52

Halka Açık Olan Kısmın (%31,52)Dağılımı da Şu Şekilde:

Deutche Bank(Yabancı): %23,84

Citibank:(Yabancı) %19,95

Merrill Lynch:(Yabancı) %3,5

Yabancı Toplam: %47,29

Toplarsak, Ülker'in yabancı ağırlığı:

= % 26,57 + % 31,52 x % 47,29 = % 41,48

Kaynak :Istanbul Menkul Kıymetler Borsası (IMKB)

ÜLKER'in yaptığı karın % 41.48'i Türkiye dışına gitmektedir...

Bu nedenle Ülker yerine Bifa, Saray, Konya Şeker vs. gibi % 100 Türk şirketlerinden almalıyız ki paramız ülke içinde kalsın desek, ne dersiniz??

MrIngilizceci
Yasaklı
07 Ocak 2009 11:52

öncelikle bu hesapta bir hata var mı onu tartışalım.. hesaplamalar yanlış diyen ?

MrIngilizceci
Yasaklı
07 Ocak 2009 11:59

Çünkü;

Yahudi şirketlerinin, Yahudi ürünü almayan Müslüman ülkelerde bu şekilde şirket ve hisse satın alarak müslüman ülke piyasalarına girdiği bir gerçektir.

Acaba diyorum, Ülker'in bu %41 lik yabancı payı da bu şekilde olabilir mi? Yahudi ürünü almayan duyarlı kesim acaba oyuna mı getiriliyor Ülker sayesinde?

MrIngilizceci
Yasaklı
07 Ocak 2009 12:13

kaynak da vererek, anlattığım hesaplamalara bir itiraz gelmedi.. demek ki hesaplamalarda bir hata yok..

Sonuç: Ülker'in her sene yaptığı karın %42 sine yakını yabancı yatırımcılara gidiyor...

e @ a
Kapalı
07 Ocak 2009 13:30

Ülker alınmaması gereken bir marka...Saf Müslümanların kandırıldığı, ortaklarının arasında YAhudi-Amerikanların bulunduğu -hatta tayyibin de hisseleri var- bir markadır... gerçi bizimkiler tayyipçi kesilir özellikle alırlar ama.... :))))

07 Ocak 2009 13:42

akp geldi geleli eti den şaşmıyoruk :))))

MrIngilizceci
Yasaklı
07 Ocak 2009 13:56

ben şu anda sadece %42 ye yakının yabancıların elinde olduğunu; her alınan ÜLKER ürünün karının %42 sinin Türkiye dışına çıktığını belgeledim... %42 Yahudinin mi başkasının mı bilemeyiz...

e @ a
Kapalı
07 Ocak 2009 14:03

bi de Müslüman markası diye bu ürünü alanlar ülkerin faizcilik yaptığını bilseler ne derler acaba, faiz haram olduğuna göre?

MrIngilizceci
Yasaklı
07 Ocak 2009 14:11

şu faizcilik konusunu açar mısınız?

Türkiye Finansı mı kastediyorsunuz?

ayozmux
Memur
07 Ocak 2009 15:00

amma adamlar da çok kaliteli ürün çıkarıyor. damak tadı n'olacak?

tunaca
Başbakan Müsteşarı
07 Ocak 2009 15:12

mringilizceci;

sözlerinize -teknik bilgim olmamakla birlikte- katılıyorum; ki ;

ben liseye giderken cemaatlerin baskısı nedeniyle;kar maksatlı olmaksızın (o zamanlar SANA yağında domuz yağı var filan lafı çıkmıştı)yağ fabrikası kurmuştu;

bilinçaltımda severim sabri ülker ve ülkerin üyelerini ..

de;

acaba ülkerin neden yabancı ortak almak zorunda kaldığı ile ilgili bilginiz var mı?

MrIngilizceci
Yasaklı
07 Ocak 2009 16:47

Ülker büyüme amacıyla yabancı ortak bulma isteğine girdi... ama sanırım işin ucunu kaçırdı...

ama eğer ortada dolaşan komplo teorileri doğru ise; yani Yahudi sermayesi veya diğer yabancı sermayeler, ürünlerini satamadıkları Türkiye müslümanlarını bu şekilde kandırıyorsa, müslüman adam durup düşünmeli, kendini yoldurmamalı...

% 42... eğer Godiva dan oluşan borçları ödeyemezlerse, ellerindeki hisselerin bir kısmını daha satmak zorunda kalabilirler.. %51 e ulaşınca yabancılar ise.. anlarsınız...

fenomenizma
Yasaklı
07 Ocak 2009 16:55

INGILIZCECI cok guzel bır baslık ...

Ulker turk ve musluman bır marka olarak bılınıyordu gercekten ..

MrIngilizceci
Yasaklı
07 Ocak 2009 16:58

yanlış anlaşılmasın..

Sabri Ülker benim gördüğüm kadarıyla iyi bir insan.. ama işte ipin ucunu kaçırıp da %42 si yabancılara geçince Ülker'in, Ülker ürünü alma eğilimim azalıyor..

Benden kazandığı karın %42 si yabancıya gidiyor, ne biliyim kim bu yabancılar.. Yahudi mi, İslam düşmanı mı..

capricorn787
Yasaklı
07 Ocak 2009 17:01

başlığa destek; teşekkürler ayrıca...

07 Ocak 2009 17:11

cola turka konusunda bilgisi olan var mı? merak ediyorum gerçekten.. coca cola ya karşı gibi kuruldu, samimi olarak soruyorum...

MrIngilizceci
Yasaklı
07 Ocak 2009 17:29

konuyu ideolojikleştirmeden bir sonuç almaya çalışalım.. konu şu an için dindar marka vs değil...

Türkiyede belli kesim, Yahudilere destek olmamak için Coca-Cola almıyor, ama marketten mutlaka Ülker ürünü alıyor...

Yukarıdaki hesaplamalara göre, bu hassas kesimin parasının %42 si, yine de Yahudi veya başka tür yabancılara gidiyor diyebilir miyiz?

alpertunga84
Müsteşar
07 Ocak 2009 17:32

yahudi mallarını boykot narası atıp da Ülker ürünlerine sahip çıkmak büyük bir tezattır...

tunaca
Başbakan Müsteşarı
07 Ocak 2009 19:51

mringilizceci;

ülker'in sahibi;kimilerinin bazılarını tanımladığı şekilde "pis bir burjuva " değildir.

sırdana bizden bir insandır..

ülkerin yabancı ortak edinmesi meselesine gelince;

ülker;28 şubatta kendisine uygulanan ekonomik/siyasi tecrit nedeniyle;yabancı ortak almak zorunda bırakıldı...

;

neyse;

işin aslı/özeti/asıl nedeni;

yaşasın laik(çi)lik;

kahrolsun yeşil sermaye...

Bilge Kül Han
Yasaklı
07 Ocak 2009 20:03

bir zamanların "yeşil sermayesi" şimdi de "yabancı sermaye" diye mi nitelendirilir oldu?

her türlü yolu deneyeceksiniz değil mi davanız için?

e biz de size inat ÜLKER almaya devam edeceğiz...

Cihan_ŞümuL
Daire Başkanı
07 Ocak 2009 20:15

ülker benim de içimi işkillendiriyor.cafe crown da da domuz yagı var söylentileri aldı başını gidiyor.bende kalitesiz olsun önemli değil karsa bifa gibi yerli malları almayı tercih ediyorum.

bide ben BİM den alışveriş yapıyorum.o kimlerin acaba .ona guvenerek herşeyimi alıyoum ordan.

Toplam 84 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi