Editörler : Pangaea
30 Haziran 2022 12:34

2022/1 Merkezi Atama TCDD

Arkadaşlar merhaba bu tcdd lisans 4484 kodu ile hareket memuru ve tren teşkil memuru alıcak. Hareket memuru ve tren teşkil memuru ne iş yapar acaba yardımcı olabilcek tcdd de çalışan arkadaşlar var mı? İnternette pek bir bilgi bulamadım açıkçası

yeşilrussel
Memur
30 Haziran 2022 12:38

Tercih kilavuzunda genel bilgiler var orda yaziyor ne is yaptigi

hsnd
Başbakan Müsteşarı
30 Haziran 2022 12:42

Keşke önce okusak kılavuzu güzelce.

Merrtttttt
Aday Memur
30 Haziran 2022 12:50

Okudum klavuzu kodlara baktım klavuzda şu işi yapacaksın yazmıyor anladınız mı. Klavuzun nitelik kodlarında seyahate arazi şartlarında çalışmaya uygun olmak diyor. Ben ne işi yapacağını soruyorum size bilen arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim. Boşlar uzasın

30 Haziran 2022 13:24

Arkadaşım bu üslupla sana burdan ekmek çıkmaz.
Merrtttttt, 2 yıl önce

Okudum klavuzu kodlara baktım klavuzda şu işi yapacaksın yazmıyor anladınız mı. Klavuzun nitelik kodlarında seyahate arazi şartlarında çalışmaya uygun olmak diyor. Ben ne işi yapacağını soruyorum size bilen arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim. Boşlar uzasın

Ahmetutl
Kapalı
30 Haziran 2022 13:29

Atanma ihtimali olup yakın zamanda askere gidecek olan var mı bir sıkıntı oluyor mu
nasilolacakbuisler, 2 yıl önce
Arkadaşım bu üslupla sana burdan ekmek çıkmaz.

Merrtttttt
Aday Memur
30 Haziran 2022 13:48

Hocam sanıyorlar ki kimse bakmıyor klavuza hemen gelmişler burda şov yapıyorlar bilmiyosan geç yazma bişey, cevap vermek istemiyorsan yine geç klavuzda sanki şu işi yapar yazıyor

tombombadil
Aday Memur
30 Haziran 2022 14:51

ttm: genelde manevra işlerine verilir, makas yaparlar lokoları,vagonları birbirine bağlayıp çözerler.

hareket memuru: trenlerin trafiğini yönetirler.

hsnd
Başbakan Müsteşarı
30 Haziran 2022 15:37

E iyi de tam anlamıyla bakmamışsınız işte kılavuza. Genel bilgiler kısmını okusaydınız yazıp yazmadığını görürdünüz. Baştan aşağı okumuyorsunuz sonra yazmıyor diyorsunuz. Genel bilgiler kısmını açın bakalım ne yazıyor? Kılavuzu baştan okumak gerekir sadece sizi ilgilendiren kadrolar ya da sayıların olduğu kısmını değil. Kılavuzdaki genel bilgiler kısmını ösym kendisi için koymuyor oraya.

Merrtttttt, 2 yıl önce

Hocam sanıyorlar ki kimse bakmıyor klavuza hemen gelmişler burda şov yapıyorlar bilmiyosan geç yazma bişey, cevap vermek istemiyorsan yine geç klavuzda sanki şu işi yapar yazıyor

4PieD
Aday Memur
30 Haziran 2022 16:40

7/24 esasıyla çalışıyorlar sanırım, vardiyalı.

organikpttci
Memur
30 Haziran 2022 21:29

hayır olmaz atanm olur gider gelirsin başlarsın hakın saklı kalır

Ahmetutl, 2 yıl önce
Atanma ihtimali olup yakın zamanda askere gidecek olan var mı bir sıkıntı oluyor mu

cihatp
Aday Memur
02 Temmuz 2022 01:00

7327 nitelik kodu nedir tam açıklayacak var mı

furkanshnc
Aday Memur
02 Temmuz 2022 13:54

ÖSYM nin açıkladığı klavuz da herşey yazıyor bakmak bu kadar mı zor onu geçtim burdan yazmak yerine internetten bakmakda mı zor. erkeklerde en az 1.72 cm, bayanlarda ise en az 1.65 cm boyunda olmaları ve hastanelerden Yurdun her yerinde görev yapabilir ve silah kullanabilir ibareli sağlık raporu almaları gerekmektedir

cihatp, 2 yıl önce

7327 nitelik kodu nedir tam açıklayacak var mı

banu_demir
Kapalı
02 Temmuz 2022 23:04

185 kadroya 10 tane bölümden alım yapan TCDD! bu kadar saçma bir şey görmedim

banu_demir
Kapalı
02 Temmuz 2022 23:07

işte google den bakınca sizin gibi yanlış bilgiye ulaşır insanlar.TCDD nin internet sitesinden bakabilirsiniz.

bakını; 7327; Bakınız: Başvurma Özel Şartları - T.C. Devlet

Demiryolları İşletmesi Genel Müdürlüğü

Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demiryolları İşletmesi Genel Müdürlüğü pozisyonlarında istihdam

edilecek personelin tümü, atandıkları işyerinde en az beş (5) yıl süre ile görev yapmadan yer

değişikliği isteğinde bulunamamaktadır.

Hareket Memuru, Tren Teşkil Memuru, Sürveyan, Mühendis, Tekniker, Teknisyen ve Memur (Hat

Bakım Onarım Memuru) pozisyonlarını tercih edecek adayların Demiryolu Emniyet Kritik Görevler

Yönetmeliği ile TCDD İşletmesi Genel Müdürlüğü Sağlık ve Psikoteknik Yönergesi hükümleri

kapsamında; renk körü olmamaları, tarama testi (Uyuşturucu ve uyarıcı madde test sonucunun negatif

olması gerekir.) ile bu unvanlar için belirtilen sağlık koşullarını ve psikoteknik yeterlikleri taşımaları

zorunludur.

furkanshnc, 2 yıl önce

ÖSYM nin açıkladığı klavuz da herşey yazıyor bakmak bu kadar mı zor onu geçtim burdan yazmak yerine internetten bakmakda mı zor. erkeklerde en az 1.72 cm, bayanlarda ise en az 1.65 cm boyunda olmaları ve hastanelerden Yurdun her yerinde görev yapabilir ve silah kullanabilir ibareli sağlık raporu almaları gerekmektedir

Halil3838
Aday Memur
06 Temmuz 2022 17:26

Kaç puanla kapatır burası acaba, tahminim 75 Keri görür

furkanshnc
Aday Memur
06 Temmuz 2022 18:31

45 bölümden falan alım yapıyor 80 altına dahi düşmeyebilir belki

Halil3838, 2 yıl önce

Kaç puanla kapatır burası acaba, tahminim 75 Keri görür

Toplam 16 mesaj

Çok Yazılan Konular