Editörler : Pangaea

asi insaatcı
Aday Memur
09 Haziran 2020 22:53

70lerle 80lerle mühendis atandı adamlar

harita94
Genel Müdür
09 Haziran 2020 23:23

Demekki lise zamanlarında çok çalışmamak gerekiyormuş.çok çalışıp türev,integral, organik kimya,optik öğrenmeye gerek yokmuş.basit 4 işlem yapıp üniversite sınavında 1 milyonuncu olmak gerekiyormuş,başka şehire giderek milyarca masraf yapmamak gerekiyormuş.evimizin dibinde su ürünleri mühendisliği okuyup 4 sene sonra kpssye hiç kasmadan rahat rahat hazırlanıp 75-80 le haritadan şehir seçerek atanmak gerekiyormuş

ilkayozcan
Aday Memur
10 Haziran 2020 00:04

aynen birader hak hukuk kalmamış acilen çözüm bulsunlar bize
harita94, 4 yıl önce

Demekki lise zamanlarında çok çalışmamak gerekiyormuş.çok çalışıp türev,integral, organik kimya,optik öğrenmeye gerek yokmuş.basit 4 işlem yapıp üniversite sınavında 1 milyonuncu olmak gerekiyormuş,başka şehire giderek milyarca masraf yapmamak gerekiyormuş.evimizin dibinde su ürünleri mühendisliği okuyup 4 sene sonra kpssye hiç kasmadan rahat rahat hazırlanıp 75-80 le haritadan şehir seçerek atanmak gerekiyormuş

ilkayozcan
Aday Memur
10 Haziran 2020 00:05

istanbul depremi olduğu zaman anlayacaklar herşeyi mimar ve mühendis bir ülkenin bayindirligi çağdaş görünümü sağlam yarınları için en önce gelen meslek gruplarıdır hiç bir dünya ülkesinde bu duruma düşmemiştir ortadoğu dahil
agirinsaatci, 4 yıl önce
Hocam sorun şu. Pandemi süreci oldu tak diye binlerce hemşire alındı. Geçici bir süreç olmasına rağmen alındı. Atananların çoğu da hali hazırda çalışan, özel hastanelerde işi olan insanlar(Ben inşaat mühendisi olarak özelde iş bulamıyorum.). Elazığ'da deprem oldu ve geçici bir süreç de değil. Ülke jeolojik oluşumunu milyonlarca yılda tamamlayacağı düşünülürse önümüzdeki birkaç milyon yıl daha depremler devam edecek ama inşaatın denetlenmesi için adım atılmıyor. Evet kimsenin ekmeğinde gözümüz yok ama ülkenin ve dünyanın durumunu düşünürsek şuan Su Ürünleri Mühendisine mi ihtiyaç fazla yoksa İnşaat Mühendisine mi? İnşaat mühendislerinin rekor düzeyde puanla atanamaması olayına hiç girmiyorum bakın, sadece ülkenin güncel durumunu kendimce değerlendiriyorum. Bilmiyorum yarın bi deprem daha olması ve denetlenmeyen o binaların canlar alması mı lazım gözümüzün açılması için. Geçen Murat Kurum da dedi pandemi geçici deprem kalıcı diye. Ee ne yapılıyor bunu önlemek için? Zehir gibi gençler var şuan kpssden 93-94 alıyor. Kafaları çalışıyor. Alıp devlete kazandırsan su mühendisi kadar da mı faydası olmayacak?

asi insaatcı
Aday Memur
10 Haziran 2020 09:14

Allah'ım şu yorumu cerceveletip asasim geldi yemin ediyorum
harita94, 4 yıl önce

çılgıninşaatçı
Şube Müdürü
10 Haziran 2020 09:28

işte bu

harita94, 4 yıl önce

Torpilsizgenco
Aday Memur
10 Haziran 2020 10:31

Çalışmamız gereken zamanlarda sınav-atama bekleme derken çürüyoruz.Yazık gençliğimiz

mirza47
Aday Memur
10 Haziran 2020 12:41

Yazık bu gençliğe gercekten. En verimli yaşlar iş-gelecek kaygısı ve

psikolojik sorunlarla geçiyor..

Torpilsizgenco, 4 yıl önce

Çalışmamız gereken zamanlarda sınav-atama bekleme derken çürüyoruz.Yazık gençliğimiz

Maden38
Aday Memur
10 Haziran 2020 19:53

bölüm zaten gençligimizi yedi bide atanalim bitsin sıkıntılarımız dedik sınırda kaldık nasıl bir kaderimiz varmiş kesin seneye cok alım yaparlar bizde bu şanş oldukca

melihblk
Aday Memur
10 Haziran 2020 19:59

Haklısınız hocam sizin puanınız kaç
Maden38, 4 yıl önce
bölüm zaten gençligimizi yedi bide atanalim bitsin sıkıntılarımız dedik sınırda kaldık nasıl bir kaderimiz varmiş kesin seneye cok alım yaparlar bizde bu şanş oldukca

asi insaatcı
Aday Memur
10 Haziran 2020 20:37

adamlar 70le atandı be muhendis olarak bunu bi türlü kabullenemiyorum 92 puanla beklerken

Burakozturkk
Aday Memur
10 Haziran 2020 21:03

Kardeşim 92 puanın varsa son atamada atanırsın yüksek ihtimalle, niye kendini bu kadar heder ediyorsun, ayrıca samsun alımı var ona başvur, belki mülakatı geçersin. Ben 91 küsür puanla umudumu koruyorum

asi insaatcı, 4 yıl önce
adamlar 70le atandı be muhendis olarak bunu bi türlü kabullenemiyorum 92 puanla beklerken

Roket61
Aday Memur
10 Haziran 2020 21:06

bende 90 puanla umitsiz olmak istemiyorum ama yazık bu atama sayılarına

Maden38
Aday Memur
11 Haziran 2020 18:41

+

melihblk
Aday Memur
11 Haziran 2020 20:36

92 puanla işsiz başka bölüm yok!

mirza47
Aday Memur
11 Haziran 2020 23:00

+++++

asi insaatcı
Aday Memur
12 Haziran 2020 07:33

puanlarimiz 90a bile düşmeyecek bu durum beni kahrediyor

memursamo
Yasaklı
12 Haziran 2020 08:44

+ butonuna bastım ama benim oyum +++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++ 8 yıldır evimden 1000 km uzakta kitte mühendis olarak çalışıyorum.gurbetlik yedi bitirdi beni.KİT leri kısaca şöyle anlatayım ki kimse yazmasın özel sektör gibi mesai dışı çalışma var ,haftasonu bayram çalışırsınız arıza durumlarında üretim aksamasın diye gece 3 te evinizden kalkar arabanıza atlar gidersiniz,24 saat esaslı nöbete kalırsınız ertesi gün şarkülünüz kaymış şekilde bütün gün uyumakla geçer,maaş desen bakanlıktaki mühendislerle aradaki fark kapanmıştır.Türlü türlü ekonomik tasarruf tedbirleri ile kısıtlı imkanlarla iş yaptırmaya çalışırsınız,yeri gelir cebinizden malzeme alırsınız. kültürünüzden olmayan işçileri yönetmeye iş yaptırmaya çalışırsınız siyaset sendikal olaylar fazladır ve de kitler genelde taşra bölgelerdedir.

Ve ben bu kite 87 puanla zar zor SON ATAMADA atanmışken benimle aynı sene sınava giren su mühendisi arkadaşım benden 5 puan düşük puanla 82 puanla memleketine İLK ATAMADA atandı ve şimdi ege kıyılarında elinde cetvelle balık boyu ölçüp benle aynı maaşı alıyor. Yukarıda saydığım rezilliklerin hiç birini yaşamadan.tatil yöresinde hem işini hem tatilini yaparak

Bu ülkede adalet falan yok gençler zeki olan değil uyanık olan işini götürüyor. Akla bilime ilime önem vermeyen bir yönetim var ,bu ülkede tabiki makine elektronik inşaat mühendisleri boşta kalır.

NEyse uyumaya devam müze mi kalsın yoksa ......

harita94, 4 yıl önce

Torpilsizgenco
Aday Memur
12 Haziran 2020 11:22

"Almanca kursuna gidip Almanya'da tekniker de olurum yeter ki adam gibi işim olsun" durumuna koşarak ilerliyoruz.

çılgıninşaatçı
Şube Müdürü
12 Haziran 2020 11:33

şu isyan ettiğin şartlar kimisinin hayali kardeşim, yan bu kadar atanamayan adam varken bunları yazman yersiz olmuş.

memursamo, 4 yıl önce

+ butonuna bastım ama benim oyum +++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++ 8 yıldır evimden 1000 km uzakta kitte mühendis olarak çalışıyorum.gurbetlik yedi bitirdi beni.KİT leri kısaca şöyle anlatayım ki kimse yazmasın özel sektör gibi mesai dışı çalışma var ,haftasonu bayram çalışırsınız arıza durumlarında üretim aksamasın diye gece 3 te evinizden kalkar arabanıza atlar gidersiniz,24 saat esaslı nöbete kalırsınız ertesi gün şarkülünüz kaymış şekilde bütün gün uyumakla geçer,maaş desen bakanlıktaki mühendislerle aradaki fark kapanmıştır.Türlü türlü ekonomik tasarruf tedbirleri ile kısıtlı imkanlarla iş yaptırmaya çalışırsınız,yeri gelir cebinizden malzeme alırsınız. kültürünüzden olmayan işçileri yönetmeye iş yaptırmaya çalışırsınız siyaset sendikal olaylar fazladır ve de kitler genelde taşra bölgelerdedir.

Ve ben bu kite 87 puanla zar zor SON ATAMADA atanmışken benimle aynı sene sınava giren su mühendisi arkadaşım benden 5 puan düşük puanla 82 puanla memleketine İLK ATAMADA atandı ve şimdi ege kıyılarında elinde cetvelle balık boyu ölçüp benle aynı maaşı alıyor. Yukarıda saydığım rezilliklerin hiç birini yaşamadan.tatil yöresinde hem işini hem tatilini yaparak

Bu ülkede adalet falan yok gençler zeki olan değil uyanık olan işini götürüyor. Akla bilime ilime önem vermeyen bir yönetim var ,bu ülkede tabiki makine elektronik inşaat mühendisleri boşta kalır.

NEyse uyumaya devam müze mi kalsın yoksa ......

Toplam 244 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi