Editörler : Lanet

Kapalı
01 Ocak 2009 16:00

İnternet Kitap Okumaya Düşman mı?

internetten önce kitaba daha çok vakit ayırabiliyordum ama son yıllarda bu oran giderek azalıyor sizde durum nasıl

fer fecir
Kapalı
01 Ocak 2009 16:16

sanmıyorum

kitap okumanın zevkini başka birşey bastıramaz ki..

fuzüli3
Kapalı
01 Ocak 2009 20:20

ben de bu aralar kitap okuyamıyorum ama netle bir alakası yok tamamen ruhsal!

_Gri_
Aday Memur
01 Ocak 2009 20:32

Bundan iki buçuk ay öncesine kadar benim için öyleydi..

Ama şimdi telefonu bilgisayarı attım hayatımdan.. ikiside ara sıra zoraki anlarda giryor hayatıma.. çok şükür:)

zirilti
Kapalı
02 Ocak 2009 22:17

Engellemez ki.Engellese beni engellerdi.İki güne bir kitap bitiriyorum.

Ş@h-in
Müsteşar
02 Ocak 2009 23:12

İnternetten ne anladığımıza ve onu nasıl kullandığımıza bağlı. Kurmaca dünyasının temeline hava, su, toprak, ateş ve kitabı yerleştirmiş biri için internet, kitap düşmanlığı bir yana okuma serüvenininde yol gösterici bir kılavuz bile sayılabilir.

=izay=
Kapalı
30 Ocak 2009 23:39

Tam tersi, kitaplara daha da yaklaştırıcı bir işlevi var. Hem yayınevlerinin hem kitap satış sitelerinin bence çok önemli hizmetleri var. Bir kitapçıda genellikle güncel olanlar veya her zaman satılanlar bulunabilirken internette yayımlanmış hemen bütün kitaplara ulaşmak mümkün.

Zamanı kullanmak açısından ise bu, kişiden kişiye değişir. İnternete kapılıp kitap okumayı ihmal edenler zaten okumaya mesafeli olan kişilerdir. İyi okuyucular bunları birbirinden ayırabilirler.

Kendi adıma, birçok kitabı (alanım dışındakileri kastediyorum) internet sayesinde tanıdım ve okudum.

çeşm-i giryan
Müsteşar Yardımcısı
31 Ocak 2009 18:34

Amaçlarını ve araçlarını iyi tayin edebilmiş kişiler için düşman olduğunu sanmıyorum. Her türlü elektronik aletin kontrol mekanizma biz insanoğlunun elindeyken tek düşman onu yönetebilme kabiliyetimizin noksanlığıdır diye düşünüyorum.

heninn
Kapalı
31 Ocak 2009 19:55

benim için kesinlikle düşman.. internetim yokken ben düzenli olarak kütüphaneme gider kitap alırdım, 15 günde bir.. sonra ayda bir almaya başladım sonra hiç gitmemeye başladım.. e book indiriyorum ama aynı şey değil tabiki..

cigdemeee
Kapalı
31 Ocak 2009 22:03

evt kesinlikle..internet bağımlılık yapıyor,insanı tembelleştiriyor.zaman zaman okumayı unutup nete daldığım oluyor.neyseki okumayı çok seviyorum:)

kadir1977
Kapalı
03 Şubat 2009 20:11

özellikle forumlar insanın bayağı vaktini alıyor

teomete_
Aday Memur
03 Şubat 2009 22:31

İnternet olmasada okumaya isteği olmayan adam yine bişeyler bulur. okumayı seven nerde olsa okuyacak zaman bulur kendine.

kibarcık
Şube Müdürü
09 Eylül 2009 01:30

Zamanı iyi planlamak gerektiğini düşünüyorum.Belli saatlerde internet olmalı ki kitap okumaya zaman ayrılsın.

*HanNesli*
Kapalı
09 Eylül 2009 13:32

Bence;konumladırmaya bağlı bir durum.İnternetten kitap okunamayacağına göre,kitabın yeri ve konumu ortadadır.

***ÇİÇEK***
Genel Müdür
09 Eylül 2009 14:07

evet başlığa kesinlikle katılıyorum ben internet yokken daha çok kitap okurdum ama şimdi malesef hiç okuyamıyorum :(

iştiyak
Genel Müdür
20 Mart 2010 03:43

Kitap kurtları bahane kabul etmezler.Ne yapılırsa yapılsın-sınırsız internet vs- kitap okuma hastalığı olanlar bırakamazlar ve tercihlerini o yönde kullanırlar.

08 Aralık 2019 13:35

İnternettende kitap okunabiliyor lakin eline kitabı alıp, altını çize çize okumanın zevk-i bir başka. Hele kütüphaneden alıyorsanız başka insanların aldığı notları da okuyorsunuz daha güzel oluyor.

maskov87
Başbakan Müsteşarı
16 Aralık 2019 10:39

internet kitap okumaya düşman. özellikle akıllı telefonlar çıktıktan sonra düşmandan da öte.

e-kitap okuyup savunanları da pistten dışarı alalım lütfen

sabah melikesi
Başbakan Müsteşarı
17 Aralık 2019 15:51

Aksine , "tercih"tir. Zamandan kazandıran, işi kolaylaştıran bir etkendir.

Keyif göreceli olacağından bu da görecelidir. Özellikle kısa kitaplar tercihimdir bu alanda.

Toplam 18 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi