Editörler : supporters.
04 Nisan 2012 16:08

FOREX ne demek? FOREX Hakkında Herşey?

borsa gibi bir şey mi, tavsiye eder misiniz?

10 Nisan 2012 10:19

forex demek döviz ticareti demek kabaca... bir parayı alırsın alırkenden de elindeki diğer para birimini satmış olursun buy-sell şeklinde...burdaki çekicilik çok bir piyasanın varlığı yani sert değişikler yaşanmaz ilaveten elinizde olmayan bir parayı kullanabilmek bunada yuksek kaldıraç düşük marjin denior velhasıl netice olarak ciddi bir eğitim almadan buyuk çaplı alımlar satımlar yapmamak lazım

ttopcu2
Yasaklı
19 Nisan 2012 13:07

üçkağıtçılıık demek. uzak dur...

kuzey rüzgarı
Aday Memur
24 Nisan 2012 15:26

Hocam kesinlikle uzak dur derim bir arkadaşımın babası emekli olunca aldığı paranın çoğunu forex de kaybetmiş kalanla da hacca gitmiş kesinlikle uzak dur derim

suphi55
Aday Memur
24 Nisan 2012 15:58

Yorulmadan, terlemeden para kazanmanın cazibesine kapılanları yolmak için bulunan bir yöntemdir.Uzak durun

club_life
Müsteşar Yardımcısı
24 Nisan 2012 16:51

yasal hırsızlık yada nasıl kazandığını bilmeyenlerin nasıl kaybettiğini anlamadığı birşeyde olabilir

altinlimon
Kapalı
24 Nisan 2012 17:22

kaldirac kullanmazsaniz sorun olmaz pek 1 e 5 kaldiraci gecmemek ve pozisyona limit koymak onemli ayrica bazi araci kurumlarda hile var dikkat edin oynamis gibi yaparlar paranizi alirlar

fatihc87
Şube Müdürü
24 Nisan 2012 20:19

Foreign Exchange ; yani dünyada ki tüm dövizlerle anlık işlem yapabilme . Uzmanlık seviyen doların 1 sn sonraki halini tahmine yeterli ise yapabilirsin. Bir demo al yükle gör ondan sonra işlem yap. Ben Marmara ing iktisat son sınıfım demosundan yaptım . Tüm para gitti. Dedim ya anlık işlem sn de paran oynuyor.

mehmetaa
Aday Memur
25 Nisan 2012 11:27

Ben tavsiye ederim ama daha ne olduğunu bilmiyorsan bu işin önce nasıl yapıldığını öğren ve gerçekten bu yola girmek istiyorsan deneme hesaplarla başla. Ve sonra küçük paralarla kaybetmeyi öğren. Çünkü kaybetmeyi bilmezsen kazanamazsın. Öncelikle kaybedeceksin ki kazanabilesin.Bundan sonra gerçekten girmek istiyorsan gir. Tabi bu anlattığım süre 2 yıl olmalı eğitim,demo,küçük kayıplar vs.

Daha sonra ise kaybettiğinde üzülmeyeceğin parayla gerçek hesap açabilirsin. ama gerçekten kaybetiğinde senin için önemli olmayan bir para olsun yoksa çok üzülürsün.

pozisyonlarda zarar ve kar belirlersen ve çok fazla hemen kazanma hırsında olmaz ve sabırlı olursan kazanabilirsin.

Benim taktiğim.

paramın 20 katına kadar hacim belirlerim.paramın yüzde 5 ini kar ve yüzde 20 sini zarar koyarım. İşim yoksa pozisyonu takip edip anlık hareketler yaparım tabi burada psikoloji çok önemli.

velhasıl eğitim almadan bu işe girme elindekini kaybedersin.

Not: Yukarıda yazdıklarım yatırım önerisi değildir.

bahadır subatay
Yasaklı
25 Nisan 2012 15:56

FOREX kolonya markası değil mi? :)

nurşat
Aday Memur
25 Nisan 2012 16:26

Sakın uzak durun arkadaşlar benim arkadaşımın 160.000 tl sini dolandırdılar sözde şirketler işlem ekranında oynama yapıyorlar konu şuan savcılıkta.

ulash
Genel Müdür
25 Nisan 2012 17:31

Sabit geliri olan için hiç tavsiye etmem. Çok riskli.

hamsi_terbiyecisi
Aday Memur
25 Nisan 2012 23:12

forexturkce.com türü sitelerde konuyla ilgili detaylı bilgi var. ama hesap açmadan önce iyi düşün çünkü riski yüksek.

efebey24
Şube Müdürü
26 Nisan 2012 11:57

hocam bende 2 yıl önce denemek amacıyla girdim :) 100 dolar yatırdım 1 haftada sıfırladım :) ben girme derim ama yinedede karar senin

varan32
Aday Memur
26 Nisan 2012 12:15

alakası yok arkadaşlar, dünyanın değişik ülkelerinde artık bireysel yatırımcılar bile bu yolla güzel para kazanabiliyorlar, üç kağat diyen arkadaş stop los, take profit... nedir bilmez. Tabi burada riski yok demiyorum. işler yolunda gitmezse yatırdığınız para bir anda buhar olabilir. Bu işe yeni başlayacak arkadaşlara tavsiyem: global piyasalardaki açıklamaları takip etmeleri, bunu anlık yayınlayan bir sürü site var. google'a ekonomik takvim yazıp aratırsanız gelir zaten. global piyasaları etkileyen temel faktörler ABD deki ve avrupadaki ekonomik veriler. ülkemizdeki finans piyasası da aslında bu saydığım etmenlere bağlı. Örneğin aylık olarak açıklanan istihtam verileri, kapasite kullanım oranları, ülkelerin kredi notları... ben bu yolla hatırı sayılır paralar kazandım kazanıyorum. ama yaklaşık 2,5 -3 yıldır bu işin içindeyim. ilk başladığım zamanlarda bir kaç kez 100 dolarım gitti. Para hırsıyla hareket etmeden, işi öğrenmeyi ön planda tutun, herşeyin zamanı var, böyle gireyim bir gecede paramı ikiye katlayayım gibi hırslarınıza esir olmayın. sabırla öğrenmeye çalışın. herkese bol kazançlar. bu konuda farklı soruları olan arkadaşlar var ise mesaj atabilirler.

imamhasann
Aday Memur
27 Nisan 2012 03:51

parası bol aptalların işi olsa gerektir

mgr35
Aday Memur
27 Nisan 2012 14:00

Kumarın yasal hali.

Ama ne demişler büyük balık küçük balığı YERR!

altinlimon
Kapalı
28 Nisan 2012 00:10

turkiyedeki bazi sirketlerde hile var amman dikkat oynamis gosterip parani aliyorlar

çi-çi yabgu
Yasaklı
28 Nisan 2012 02:50

spk'ya kayıtlı az parayla hobi mahiyetinde oynanır ancak.özellikle yurtdışı baağlantılı şirketlerden uzak durun.hatta tamamen uzak durun.kaldıraç katsayısı 5'i geçmemli.

illede uğraşmak istiyotsanız imkb'ye takılın.ama az parayla...

tecrübe konuşuyor...

insaniçineğitim
Şube Müdürü
02 Mayıs 2012 01:52

Forex oynamak yerine rulet oynamanın daha mantıklı olacağını düşünüyorum. Fprex denilen şey döviz kurlarının birbirine üstünlüğüne dayalı bir kumardır. mesela dersin ki ben euro dolara 1000 lira yatırıyorum. kaldıraçı da 100 olsun. eğer eurodolar paritesi yüzde 1 artarsa sen yüzde yüz kazanırsın. 2000 liran olur. ama yüzde 1 azalırsa sıfırı tüketirsin.

firma her zaman komisyonunu alır. hatta yüz kaldıraçlı işlem yaparsan yüz kat komisyon alır. onlar her zaman kârdadır.

ogan985
Şef
03 Mayıs 2012 11:21

demo denilen deneme mayetli "forex deneme hesabı" açtım.

her şey bu deneme hesabı gibi mi olur yoksa iş gerçek paraya dönünce değişir mi?

Toplam 103 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi