Editörler : crops35
25 Ocak 2022 03:31

Aynı anda hem lisans hem de önlisans öğrencisi olan biri önlisans KPSS'ye girebilir mi?

Şu an Anadolu AÖF maliye (4/4), Atatürk AÖF bilgisayar programcılığı (2/2) öğrencisiyim, bu sene KPSS'ye girmeyi düşünüyorum inşallah; ama önlisans sınavına girmek istiyorum, lisans mezunu olan biri aynı zamanda önlisans mezunu olsa sadece lisans KPSS'ye girebiliyor diye biliyorum, lisans KPSS tarihi 31.07.2022, önlisansın tarihi 02.10.2022, mezuniyet ise haziran ayında oluyor.

Ben iki bölümü aynı aynda götürdüğüm için önlisans KPSS'ye girme hakkım var mı, yoksa önlisansa girebilmek için lisans bölümünü 1 sene dondurmam veya uzaması için alttan birkaç ders mi bırakmam gerekiyor?

crops35
Editor
25 Ocak 2022 09:46

Lisanstan mezun olduğunuzda önlisans sınavına giremezsiniz.Üst öğrenimden girebilirsiniz.

WinterSoldier
Kapalı
25 Ocak 2022 09:57

Lisansını dondurmuna gerek yok dostum 1 ders bile bıraksan, önlisanstan mezun olup önlisansa girebilirsin.

Pence4
Aday Memur
25 Ocak 2022 18:21

Cevap için teşekkür ederim.

crops35, 2 yıl önce

Lisanstan mezun olduğunuzda önlisans sınavına giremezsiniz.Üst öğrenimden girebilirsiniz.

Pence4
Aday Memur
25 Ocak 2022 18:24

Cevap için teşekkür ederim.

WinterSoldier, 2 yıl önce

Lisansını dondurmuna gerek yok dostum 1 ders bile bıraksan, önlisanstan mezun olup önlisansa girebilirsin.

Toplam 4 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi