Editörler : Pangaea
16 Nisan 2021 13:05

AÖF diploması
Bu başlığın yeri bura değil lakin cevap bulamadım özür dilerim.Öncelikle ben 4 yıllık mezunum 2.üni okuyacam atamalarda 2.ünimden seçebilirmiuim yoksa örgün zorunlu mu
16 Nisan 2021 13:07

Örgün olması zorunlu değildir. İkinci üniversitenizden tercih yapabilirsiniz.

16 Nisan 2021 13:11

Ustam maliye mi çeko mu sence bide açıköğretimde tez zorunlu mu
Equites Caesaris, 3 yıl önce

16 Nisan 2021 14:52

O konularda bilgim yok malesef. Asıl üniversitesi başka olmasına rağmen AÖF'ten yerleşen arkarkadaşım var, bu yüzden net cevap verdim size.

furkanemytu
Yasaklı
16 Nisan 2021 14:59

diploması yok demedim

diplomasi yok dedim

birümit03
Aday Memur
16 Nisan 2021 16:25

şimdi ben 4 yıılık mezunum bu yıl aöf 2 yıllık bölüme kayıt yaptırdım seneye bitecek . bitirince önlisans kpssye girip kazanırsam atanabilirmiyimm?

Equites Caesaris, 3 yıl önce

16 Nisan 2021 16:37

Malesef. Forumda alt öğrenimden tercih yapma konusunda yasal gelişmeleri içeren başlıklar var. Şu an için mümkün değil.

birümit03, 3 yıl önce

şimdi ben 4 yıılık mezunum bu yıl aöf 2 yıllık bölüme kayıt yaptırdım seneye bitecek . bitirince önlisans kpssye girip kazanırsam atanabilirmiyimm?

oguzhaner
Şef
16 Nisan 2021 16:37

Hayır, mezun olduğunuz en yüksek eğitim düzeyinden tercih yapabilirsiniz.

birümit03, 3 yıl önce

hsnd
Başbakan Müsteşarı
16 Nisan 2021 16:40

Lisans mezunu olduğunuz için ön lisans kpss'ye giremezsiniz. İki bölümden tercih yapılması durumu aynı öğrenim süreli birden fazla bölüm bitirmeniz durumunda geçerli. Örneğin lisans elektrik mühendisliği bölümü mezunu olup başka bir lisans bölümü bitirseniz lisans kpss'ye girdiğinizde bu iki bölümden tercih yapabilirsiniz. Ancak lisans mezunu olup da ön lisans bölümü bitirip ön lisans sınavına giremeyeceğiniz gibi tercih de yapamazsınız.

birümit03, 3 yıl önce

birümit03
Aday Memur
17 Nisan 2021 14:40

teşekkür ederim arkadaşlar

Toplam 9 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi