Editörler : F16 Gökçen
22 Nisan 2015 14:36

Stajerlerin çilesi

Arkadaşlar ben haziran staj başlatmayı kazandım. Fakat geçmişte muhasebe deneyimim olmadığı için bir türlü yer bulamadım kendime. Gittiğim mali müşavirler maaş vermek şöyle dursun , sigortayı yatırmaya bile yanaşmıyor. Şirketler ise ya çok tecrübeli eleman arıyor ya da iyi bir referans , torpil işte her neyse. Bu konuda bana fikir sunacak deneyimli bir arkadaş yardımcı olursa çok sevinirim.

pomemci-adayı
Aday Memur
22 Nisan 2015 14:43

Hatta işi öğrenene kadar 3-5 ay ücretsiz çalışmaya bile razı oldum. Yine de mali müşavirler yanaşmadı. Bu meslekten daha girmeden nefret ettirdileri. Verdiğim emek dışında bir sürü de dosya , yol ve kursa param gitti.. Bu konuda bana yardımcı olmayan oda yöneticilerine de , diğer meslek mensuplarıa da hakkım geçmişse helal etmiyorum. Çok nankör bir sektör.

iktisat13
Aday Memur
27 Nisan 2015 12:16

Ben de aynı durumdayım.Şirketlerde ön muhasebede çalıştım.Genel muhasebeyi öğrenmek için ne şirket ne de büro bulabildim.Bu dönem staj başlatmak için de 10 gün kaldı.Böyle giderse Eylüle kalcak.Hatta Eylül ve sonrası bile şüpheli...

EskiTegin
Memur
09 Eylül 2015 09:47

Sallayın sizde o zaman bunun yerine KPSS A kasın. SMMM sürecinden daha iyidir en azından maddi manevi paranız cebinizde kalın. SMMM olmak için en az 10-15 bin TL gidiyor + alamadığınız maaşlarıda dahil ederseniz. Asgari ücret desek x asgari 3 yıl = 36 binde ordan= 46-51 bin TL arasında zarar yazıyorsunuz kenara.+ Bunun enflasyon kaybını yazmadım bile.

+ Büro açtığınızda mükellef bulma sıkıntısı + Hadi buldunuz tahsilat sıkıntısı vs. Özetle sıkıntısı büyük.

Bu masrafla yapılabilecek daha iyi işler var emin olun. Bunu da gözden geçirin.

KPSS A, SMMM'liğe hazırlanmaktan kat ve kat daha iyidir.

Emir90
Şef
10 Eylül 2015 12:27

ben deneyimli elemanım. canımı sıktılar kendi istegimle ayrıldım, bu arada sınavıda kazandım. 1 aydır is arıyorum. is bulma herkes icin cile. deneyiminiz olsada olmasada. acıktan prim yatıracagım bir muhasebe buldum, is yerine falan gitmicem acıktan ödeme yapacam tabi nereye kadar ?? prime can mı dayanır. su anda deli gibi is arıyorum. canınızı fazla sıkmayın, biri isminizi vermeden zor, adamınız olduktan sonra tecrübeniz olmasada direk alıyorlar. tecrübe falan hikayee..

EskiTegin
Memur
05 Ekim 2015 00:52

Merhaba kariyer sitelerindeki "Yönetici Adayı" pozisyonu için iş başvurusu yapın.

Emir90, 9 yıl önce

ben deneyimli elemanım. canımı sıktılar kendi istegimle ayrıldım, bu arada sınavıda kazandım. 1 aydır is arıyorum. is bulma herkes icin cile. deneyiminiz olsada olmasada. acıktan prim yatıracagım bir muhasebe buldum, is yerine falan gitmicem acıktan ödeme yapacam tabi nereye kadar ?? prime can mı dayanır. su anda deli gibi is arıyorum. canınızı fazla sıkmayın, biri isminizi vermeden zor, adamınız olduktan sonra tecrübeniz olmasada direk alıyorlar. tecrübe falan hikayee..

ugurburak2
Memur
06 Ekim 2015 19:15

ben 2 ay çalışıp 50 tl almıştım ama faydalı oluyor staj önemli

Emir90
Şef
10 Ekim 2015 12:18

abi sirketlerde biri isminizi vermeden zor. tamamiyle referansa bakıyorlar. yoksa sürüyle basvuru yaptım.

EskiTegin, 9 yıl önce

Merhaba kariyer sitelerindeki "Yönetici Adayı" pozisyonu için iş başvurusu yapın.

Toplam 7 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi