Editörler : crops35
17 Temmuz 2021 14:42

Sosyal Güvenlik Bölümü

Sosyal güvenlik önlisans mezunu alımları 2020de 600 e ulaşmış. 2019da 60 lardayken bir anda 10 katına çıkmasının nedenini bilen var mı ? Tercih edilecek bir bölüm müdür, çünkü 2019da da 81 ile atanmış en düşük. Yani 85 alsam boşta kalmam gibi görünüyor, sıcak bakıyorum şuan sizin düşünceleriniz nedir ?

rafet5757
Aday Memur
17 Temmuz 2021 14:42

Ayrıca 2020 alımlarında en düşük 71leri görmüş bir bölümden bahsediyoruz

mrdnslh
Memur
17 Temmuz 2021 22:42

Sgk da çalışmak bir zulümdür. Öncelikle ne okuyacağını, ilerde ne iş yapacağını araştırmadan bölüm seçmek pişmanlık duyarsınız. İş yoğunluğu fazla, maaş düşük ve yönetim berbat. Hala sakal, kot pantolona takılan bir kurum.
rafet5757, 3 yıl önce

18 Temmuz 2021 00:37

SOSYAL GÜVENLİK OKU VE SGK YA ATAN SGK MEMURU OL BRO !

SGK EN İYİ KAMU KURUMUDUR MUTLAKA ÇALIŞMALISIN, ÇOK İYİ

rafet5757, 3 yıl önce

rafet5757
Aday Memur
18 Temmuz 2021 14:43

Neden bu şekilde yazıyorsun ki anlamadım. Torpilin yoğun olduğu bu zamanda kontejjyanı fazla olan düşük puanla alım yapan meslekleri araştırıyorum ve gözüme sosyal güvenlik çarptı. Zateen öğrenmek için sordum o soruları da. Sosyal güvenlik cidden tercih edilmicek bir bölüm müdür, ne açıdan kötüdür internette pek bilgi bulamadığım için soruyorum

Yüce Hülagü Han
Daire Başkanı
18 Temmuz 2021 16:19

Kardeşim sgk çok personel ihtiyacı olan,alımları mutlaka devam edecek olan bi kurum,hatta 3.atama izni anasayfada haber yapılmıştı sanırım yine bi çok personel izni almış yani yeni atama yolda, önlisans sosyal güvenlik bölümü okumak mantıklı bi tercih olur 70 leri gören bi bölüm bu 80 puan alırsan çok rahat atanırsın 80 kpss için düşük bi puan o yüzden güzel bi tercih olur arkadaşlar kurumun iş yükü çok fazla maaş olarakta yani tıpkı diğer bakanlıklar ve ünlülerle aynı maaşı veren kurum yani maaş olarak kamunun %90 ı aynı maaşı veriyor bi tek kitlerde fazladır iş yükü fazla olduğu için şikayet ediliyor tapu,sgk,adalet bakanlığı vs iş yükü en fazla olan kurumlar

rafet5757, 3 yıl önce

Neden bu şekilde yazıyorsun ki anlamadım. Torpilin yoğun olduğu bu zamanda kontejjyanı fazla olan düşük puanla alım yapan meslekleri araştırıyorum ve gözüme sosyal güvenlik çarptı. Zateen öğrenmek için sordum o soruları da. Sosyal güvenlik cidden tercih edilmicek bir bölüm müdür, ne açıdan kötüdür internette pek bilgi bulamadığım için soruyorum

rafet5757
Aday Memur
18 Temmuz 2021 16:32

teşekkür ederim yorumun için kardeşim. ben puan bazlı olarak bakıyorum bölümlere, senelerce kpss çalışmak istemiyorum. tabi memurluk diye hepsini bir tutmuyorum farketmez diye. sgk nın iş yükü çok fazlaymış bunu herkes söylüyor ama sağlık bölümleri dışında atanması en kolay bu bölüm gözüme çarpıyor. iş yükü ortamı atandığın yere göre de şans işiymiş. sonuç olarak iş yükü çok fazla ama yapacak tercihim de yok gibi çoğu bazı seneler atanıyor bazı seneler atama gelmiyor. dahaca işin içine girmeden yorumları okuyunca çok karamsarlaşıyorum ama çok da seçenek bulamıyorum sgk dışında

Yüce Hülagü Han, 3 yıl önce

Kardeşim sgk çok personel ihtiyacı olan,alımları mutlaka devam edecek olan bi kurum,hatta 3.atama izni anasayfada haber yapılmıştı sanırım yine bi çok personel izni almış yani yeni atama yolda, önlisans sosyal güvenlik bölümü okumak mantıklı bi tercih olur 70 leri gören bi bölüm bu 80 puan alırsan çok rahat atanırsın 80 kpss için düşük bi puan o yüzden güzel bi tercih olur arkadaşlar kurumun iş yükü çok fazla maaş olarakta yani tıpkı diğer bakanlıklar ve ünlülerle aynı maaşı veren kurum yani maaş olarak kamunun %90 ı aynı maaşı veriyor bi tek kitlerde fazladır iş yükü fazla olduğu için şikayet ediliyor tapu,sgk,adalet bakanlığı vs iş yükü en fazla olan kurumlar

18 Temmuz 2021 16:59

Eğer özel sektörde günde 10-12 saat çalışıp sagari ücret almak istemiyorsan

SGK da memurluk kıyasla daha iyi bir tercih, lakin sgk iş yükü fazla olan ve

zarar eden bir kurum, yönetimi de çok iyi değil, siyaset bu kurumda çok fazla...

Yinede aylık 4 bin 4.500 lira bana yeter diyorsan sgk senin için iyi bir kurum.

Ama vatandaş ve iş çok yoğun olduğu için akşama kadar kafan şişebilir bilmiş ol !

Yinede Sgk veya başka kurumda 8-5 çalışıp memur aylığı alarak zengin olamazsın!

Faturalara zor yetişir ve karnını doyurursun belki 2.el araba alabilirsin. Lakin :

bu kadar kötü bir ekonomik ortamda ev alabileceğini zannetmiyorum bro.

İşsiz olmak asgari ücrete çalışmak iğrenç dersen SGK da memurluk tam sana göre.

rafet5757, 3 yıl önce

Yüce Hülagü Han
Daire Başkanı
18 Temmuz 2021 17:13

Şu aşamada en iyisi herkesin yaptığı gibi en düşük puanlı bi bölümle hemen kamuya kapağı atmak sonra ise çalışırken kafan rahat şekilde keyfine göre teknik bi bölüm okuyup kitlerden birine geçmeye çalışmak veya mühendislik veya okuyup iyi maaş veren kurumlara geçmek olur

rafet5757, 3 yıl önce

teşekkür ederim yorumun için kardeşim. ben puan bazlı olarak bakıyorum bölümlere, senelerce kpss çalışmak istemiyorum. tabi memurluk diye hepsini bir tutmuyorum farketmez diye. sgk nın iş yükü çok fazlaymış bunu herkes söylüyor ama sağlık bölümleri dışında atanması en kolay bu bölüm gözüme çarpıyor. iş yükü ortamı atandığın yere göre de şans işiymiş. sonuç olarak iş yükü çok fazla ama yapacak tercihim de yok gibi çoğu bazı seneler atanıyor bazı seneler atama gelmiyor. dahaca işin içine girmeden yorumları okuyunca çok karamsarlaşıyorum ama çok da seçenek bulamıyorum sgk dışında

Serserdeo
Memur
28 Temmuz 2021 01:05

Bende bu bölümü düşünüyorum bankacılık ve sigortacılık mezunuyum önceden SGK bizim bölüm ve birkaç ortak bölümle alım yapıyordu ama son 4 5 yıldır bu bölümden alım yapıyor bölümün açıköğretimi yok sadece Ankara üniversitesinde uzaktan eğitimi var bende şuan tereddütlüyüm, alfa akademi bu bölüm ve birkaç bölüm için güzel bir video çekmiş YouTube da izleyebilirsin bu seneki âlimin yüksek olduğunu söylüyor her zaman böyle alım olurmu bilinmiyor bende emlak yönetimi ile sosyal güvenlik arasında kaldım

xvatandaşşx
Şube Müdürü
02 Ağustos 2021 12:00

Sgk ya 3001 den memur alımı olmuyor mu arkadaşlar sadece sosyal güvenlik mezunlarını mi aliyorlar acaba
Serserdeo, 3 yıl önce

Bende bu bölümü düşünüyorum bankacılık ve sigortacılık mezunuyum önceden SGK bizim bölüm ve birkaç ortak bölümle alım yapıyordu ama son 4 5 yıldır bu bölümden alım yapıyor bölümün açıköğretimi yok sadece Ankara üniversitesinde uzaktan eğitimi var bende şuan tereddütlüyüm, alfa akademi bu bölüm ve birkaç bölüm için güzel bir video çekmiş YouTube da izleyebilirsin bu seneki âlimin yüksek olduğunu söylüyor her zaman böyle alım olurmu bilinmiyor bende emlak yönetimi ile sosyal güvenlik arasında kaldım

rafet5757
Aday Memur
02 Ağustos 2021 14:10

3001 çok fazla kontejyan açılmıyor ve puanları çok yüksek kapatıyor. Sosyal güvenlikten 3001 le açılsa bile çok az kontejyan açılır bence

xvatandaşşx, 3 yıl önce
Sgk ya 3001 den memur alımı olmuyor mu arkadaşlar sadece sosyal güvenlik mezunlarını mi aliyorlar acaba

xvatandaşşx
Şube Müdürü
02 Ağustos 2021 14:12

Anladım hocam Allah yardımcımız olsun
rafet5757, 3 yıl önce

3001 çok fazla kontejyan açılmıyor ve puanları çok yüksek kapatıyor. Sosyal güvenlikten 3001 le açılsa bile çok az kontejyan açılır bence

Toplam 12 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi