Editörler : F16 Gökçen

24 Kasım 2017 23:14

Bir kadının niçin güzel olması gerektiği

Hiçbir fikrim yok

Usturra
Aday Memur
25 Kasım 2017 01:48

Bir erkegin parasinin olmasi gerektigi icin

25 Kasım 2017 02:19

Hiçbir fikrim yok derken genel olarak mı yoksa sadece bu konuda mı ?

25 Kasım 2017 02:30

Ya ben üstte şaka yaptım. Kötü hissettim kendimi silemiyorum da ama bil kötü bir niyetim yok sadece şakaydı gerçekten :(

jerryseinfeld
Kapalı
25 Kasım 2017 19:15

kendinizi çok önemsemişsiniz

G.ü.z
Kapalı
25 Kasım 2017 19:26

Herkesten özür dilenmez belki de..

nokta ile virgül, 6 yıl önce

Ya ben üstte şaka yaptım. Kötü hissettim kendimi silemiyorum da ama bil kötü bir niyetim yok sadece şakaydı gerçekten :(

KuŞBuRNuBeY35
Kapalı
25 Kasım 2017 19:35

kadınlar dostum noktayı taşlasin

25 Kasım 2017 19:56

:) belki de

Ya da ''incelikten'' pek anlamıyorum galiba

G.ü.z, 6 yıl önce

Herkesten özür dilenmez belki de..

25 Kasım 2017 19:58

Yalan yok her zaman çok önemserim kendimi :) gerçi burada durum biraz farklıydı ama yine de böyle düşünmenize sevindim :)

jerryseinfeld, 6 yıl önce

kendinizi çok önemsemişsiniz

KuŞBuRNuBeY35
Kapalı
25 Kasım 2017 20:12

hakaret ediyor yalnız ..

dostum nokta

Yalan yok her zaman çok önemserim kendimi :) gerçi burada durum biraz farklıydı ama yine de böyle düşünmenize sevindim :)

25 Kasım 2017 20:18

Dostum kuşburnu sakin olalım biz, boş ver :) hakaret değil onun tarzı öyle.

KuŞBuRNuBeY35, 6 yıl önce

hakaret ediyor yalnız ..

dostum nokta

KuŞBuRNuBeY35
Kapalı
25 Kasım 2017 20:23

eyvallah dadaş

beşincielement
Yasaklı
25 Kasım 2017 21:14

Bu gerekliliği sadece zekası ile kapatan kadınlara sormak lazım ki ben çok özeniyorum o kadınlara. Bilgileri karşısında esas duruşa geçesim geliyor. Erkek olsaydım muhtemelen zekası yüksek ama vasat güzellikteki bir kadını güzel ama aptal bir kadına tercih ederdim. Tıpkı kadın iken erkekte en başta zeka aradığım gibi .

*Assuva*
Genel Müdür
25 Kasım 2017 21:19

Öyle bir kural yok. Bunu erkekler kadınlara dayatmış bence belki bilerek belki farketmeden.. Yoksa kendini bilen kadının güzellik umrunda olmaz.

dişikuş
Yasaklı
27 Kasım 2017 14:32

hem güzelim hem zekiyim

14 Aralık 2017 14:26

Bu sorunun gayet teknik, evrimsel, bilimsel cevabı var.

Eşeyli üreyen tüm canlılar, sağlıklı nesiller yaratabilmek için sağlıklı bireyler olmaya ve üremek için sağlıklı partnerler seçmeye çalışırlar. Bu kadın için çocuğu sağlıklı ve hayatta kalabilecek şekilde taşıyıp doğurabilecek ve bakabilecek, erkek için ise eşini ve çocuğunu koruyup besleyebilecek yeterlilikte olma gerekliliğini doğurur.

Bu bahsettiğimiz yeterliliği kişiler nasıl anlar? Öncelikle dış görünüşle. Sağlıklı ve bahsettiğimiz yeterliliğe sahip bir kadın belirli fiziksel kıstaslardan anlaşılır. Bu kıstaslar zaten erkeği cinsel olarak cezbeden ayrıntılardır. Ayrıntı vermeme gerek yok sanırım...

Haliyle, kadınlar yaradılış olarak erkekleri cezbedecek fiziksel niteliklere sahip olurlar. Bu yüzden kadın güzeldir. Bu yüzden kadın estetik bir varlıktır. Kadın ne kadar güzel ise o kadar çok erkeği kendisine çeker ve aralarından en güçlü genetiğe sahip erkeği seçme şansına sahip olur.

Ha... Günümüz çağdaş dünyasında kadınların azımsanamayacak bir kısmı, tek başlarına hayati yeterlilikte olabileceklerine inandıkları ya da buna mecbur kalabilecekleri ya da daha doğrusu (en doğrusu) evrimsel gelişimin kendilerine yüklediği rolü sevmedikleri için kendi başlarına hayati yeterliliğe (aynı zamanda sanki birilerinin onların bunu başamayacağını düşündüğünü sanarak) ulaşmaya çalışıyorlar. Bunu yaparken de çoğu zaman kadınsı niteliklerin bi rkısmını kaybediyorlar ya da evrimin onlardan beklediği görevleri üstlenmeme yaklaşımı ile davranıyorlar. Bu durum da ilişkileri, üremeyi, ailevi alışkanlıkları zorlaştıran etkilerden biri olarak öne çıkıyor. Ve bu durumda ortaya çıkan kayıpları da daha da güzel olmaya çalışarak kapatmaya çalışıyorlar. Çünkü rekabet artıyor.

Daha ayrıntılı cevap isteniyorsa ya da anlaşılamayan bir nokta varsa sorunuz...

temmuzda gel
Yasaklı
14 Aralık 2017 15:45

ama nokta sen hep bbunu yapıyorsun :))))

MeRHaMeTiNe-DöN
Daire Başkanı
14 Aralık 2017 16:25

iyi kötü güzel çirkin yaş durumlarımıza bakarsan 30 -40 yıl sonra toprak olucaz ne gerek varki..

Toplam 17 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi