Editörler : Pangaea

electricengineer
Aday Memur
15 Mayıs 2020 14:49

1- Tedaş'ta 1200 küsur personel çalışıyor, demek ki kalmış ki anlatıyoruz.

2- Zaten kendin demişsin 4b ile adam istediği gibi oynatır diye DHMİ 399 işte kadrolu olacak rahat edecek yani. 4b de gelecek garantisi yok kimse bana 4b yi savunmasın.

blizzard912, 4 yıl önce

dhmiye memur olarak girecek de mühendis olacak. görevde yükselme açılacağının garantisi mi var da böyle yönlendiriyorsun. ayrıca devlete mühendis olarak girip mühendislik yapan kaç adam var. bence 0'a yakın. örneğin dhmiye makine mühendisi olarak girdin ne yapacaksın. makine bakımcı olacaksın. amele başılığı yapacaksın. enroute elektrikçiler belki farklı bir iş yapıyordur onun hakkında yorum yapamıyorum. ama çok farklı olduğunu da düşünmüyorum. 4b de seni istediği gibi kullanır adam. elinde kozu var. ama 657 ve 399da daha rahat edersin. ayrıca ilk okuduğumda TEİAŞ sandım ama TEDAŞ yazmışsın. tedaş mı kaldı ki. kurum diye anlatıyorsun.

15 Mayıs 2020 16:53

1- 1200 kişi kalmışsınız da bi işe yaramıyorsunuz demek ki.

2- 399 kadro karşılığı sözleşmelidir. orada da memuru istedikleri gibi kullanırlar. benim kadrom şu deyip kurtulamazsın işten.

4b tabi daha sıkıntılı. siz farklı bir şey söylediniz diyen oldu mu size. çalıştığınız kuruma çamur atıyosunuz sonra başka kurumu övüyorsunuz. adama idealist bakış açısıyla dhmi de memur ol diyorsunuz. ne kadar idealist. mühendis olacağının garantisi var mı. yok. devlette çalışıp da mühendis olarak tatmin olan yoktur diye düşünüyorum. ancak siz dhmi'ye memur olarak girip mühendis olabileceğinin ve tatmin olacağının ümidini veriyorsunuz. dhmi para olarak bir tık üsttedir. iş tatmini olacağını düşünmüyorum. o yüzden fazla sallamamak lazım. sizin gibi kurum kurum sürüneceğine memleketinde sürünür daha iyi.

electricengineer, 4 yıl önce

1- Tedaş'ta 1200 küsur personel çalışıyor, demek ki kalmış ki anlatıyoruz.

2- Zaten kendin demişsin 4b ile adam istediği gibi oynatır diye DHMİ 399 işte kadrolu olacak rahat edecek yani. 4b de gelecek garantisi yok kimse bana 4b yi savunmasın.

15 Mayıs 2020 16:55

DHMİ'ye giderse uzayacak mı. çok komiksiniz.

electricengineer, 4 yıl önce

DHMİ daha geleceğe yönelik akıllıca bir hamle olabilir, ünvan değişikliği açarlar mühendis oluverirsin yani. Türkiye'nin en iyi KİT kurumu orası ve kadrolu memursun , 4b nin ne olduğu belli değil, %0.01 de olsa iş akdinin feshedilmesi olasılığı var. Ben TMO'da mühendis olarak çalıştım ve şu an TEDAŞ'tayım, iki kurumu da beğenmedim, mesela bana DHMİ genel müdürlüğünde memurluk verseler ben kabul ederim yani, burda da mühendislik yapmıyorum akşama kadar dört duvar oturuyorum, KPSS ve AÖF çalışıyorum ufak tefek iş oluyo ama excel formu fatura kontrolü falan yani, mühendislik yapıyorum diyemiyorum, arkadaş ortamı da yok, biraz idareyle de ters düştüm beni amele başı yapmak istediler oralı olmayınca böyle oldu, napayım ben öyle kurumu. Kaldı ki senin 4b mühendislikte tatmin olacağının garantisi yok belki sana mühendislikle alakası olmayan işler verecekler, belki çok zorlayıcı olacak angarya olayına girecekler, idealist bakış açısıyla geleceğe yönelik DHMİ derim ben olsam, ama memleketimde ne uzar ne kısalırım ailemle otururum ot gibi yaşarıp giderim diyorsan 4b mühendislik, bak ailenin yanı kadrolu olsa gene biraz tatmin edici olur ama 4b bana çok mantıklı gelmiyor. Tercih senin.

burdurspor
Memur
16 Ağustos 2022 10:58

GÜNCEL

bunudagormedik
Genel Müdür
16 Ağustos 2022 12:12

DHMI düz memur 18.000

kit mühendis 15.000-16000

657 il özel-belediye 16000-17.500

657 4a-657 4b 13.500-14.000 alıyor

Bu şartlar altında sıfır sorumlulukla DHMI daha mantıklı.

Mühendislikte kurumuna göre fazla mesai iteleyebiliyorlar.

eenscll
Aday Memur
16 Ağustos 2022 17:12

Hocam sizleri tecrubelerini okudukça kendimi ilk bastaki haliniz olarark gördün yeni mezunun 23 yasinda ve sinava giricem giderim orda biraz rahat yaşarın değisiklik olur belki acilirim yeni insanlarla tanışırım diye düşünüyordum ama bunları okudukça kararsız kaldım açıkçası
İnsatmhnds, 4 yıl önce
Hocam şöyle söyleyeyim. Atanıp bu şehirden kurtulmak istiyorum diyordum. O derece bunalmıştım şehirden insanlardan v.s başka şehre gidip yeni insanlar yeni Bi hayat dedim ama. Maalesef ki hiç öyle olmadı. Hiçbiri tutmuyor yerini. O kadar özlüyorsun aileni ordaki arkadaşlarını akrabalar eş dost. İnsanı başkaymış benim memleketimin diyorsun

eenscll
Aday Memur
16 Ağustos 2022 17:18

Burda yazılanları okuyunca bir de sinavda ki puanıma göre ya bulundugum şehri yazmak ya da bulundgum sehre max 2 3 saat uzakliktaki sehirleri yazmak mantikli olacak sanirsam. Tecrübelerinizden faydalanmak isterim bir kardesiniz olaraj

Mutlusah
Memur
16 Ağustos 2022 17:54

Bu forumda yazanların çoğu trol olduğu için burada yazanları sallamaman geleceğin açısından çok daha iyi olacaktır.

Ha, zaten geleceğini burada yazanların yorumlarına göre belirleyeceksen sen de malsındır orası ayrı konu.

eenscll, 2 yıl önce
Burda yazılanları okuyunca bir de sinavda ki puanıma göre ya bulundugum şehri yazmak ya da bulundgum sehre max 2 3 saat uzakliktaki sehirleri yazmak mantikli olacak sanirsam. Tecrübelerinizden faydalanmak isterim bir kardesiniz olaraj

eenscll
Aday Memur
16 Ağustos 2022 18:24

Birincisi biraz daha kibar konuşman konusunda agzimi bozmucam 2.si buradaki yorumlara göre hareket edicek halim yok 3.sü yalan dir degildir elbet tecrubeliler var aramizda 4.su zaten kendi memleketim ve cevre illerde tercih yapmayi dusunuyordum
Mutlusah, 2 yıl önce

Bu forumda yazanların çoğu trol olduğu için burada yazanları sallamaman geleceğin açısından çok daha iyi olacaktır.

Ha, zaten geleceğini burada yazanların yorumlarına göre belirleyeceksen sen de malsındır orası ayrı konu.

Toplam 29 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi