Editörler : "eskiyara"Pangaea
15 Eylül 2020 00:48

Temininde güçlük zammı paramızı alalım

sa.kimler temininde güçlük zammı alıyor .. bordrodan nasıl anlıyoruz alıp almadığımızı ??

peerless88
Şef
15 Eylül 2020 14:39

?

vdysn
Aday Memur
15 Eylül 2020 15:21

Bordroda yan ödeme kısmında 4 kalem olması gerekli orada yazması lazım. Ama kbs üzerinden bakılması daha doğru olur.

HA_TA
Müsteşar Yardımcısı
15 Eylül 2020 20:01

Ben alıyorum.

rodiva
Genel Müdür
15 Eylül 2020 21:08

kimler alabiliyor acaba bu parayı?

HA_TA
Müsteşar Yardımcısı
15 Eylül 2020 23:04

Nette yazıyor.
rodiva, 4 yıl önce

kimler alabiliyor acaba bu parayı?

erdem.k88
Genel Müdür
15 Eylül 2020 23:23

E devletten bordroma baktığımda yan ödeme kısmında 61,23 yazıyor, normalde temininde güçlük zammı almaya hakkım var , Anadolu lisesinde fen grubu öğretmeniyim alıp almadığımı tam olarak nasıl anlayabilirim tecrübeli arkadaşlar bilgilendirirse sevinirim.

rodiva
Genel Müdür
15 Eylül 2020 23:39

https://www.memurlar.net/haber/717131/hangi-ogretmenlere-teminde-gucluk-zammi-odenmektedir.html

peki,acaba bu tablodakiler gösterge mi oluyor ,öyle ise bence çok çok düşük bir miktara denk gelir.

misal ben yabancı dil tazminatı alıyorum (600 gösterge) ve bu aylık yaklaşık olarak sadece ve sadece 92 küsür tl ye denk geliyor.

HA_TA, 4 yıl önce
Nette yazıyor.

erdem.k88
Genel Müdür
16 Eylül 2020 00:51

alıyormuşum hesaplayınca ortaya çıktı, merak edenler için 0,048985*750 =36,74 tl yan ödeme

temininde güçlük zammı alanlara ilave olarak 500*0,048985=24,5 tl toplamda da 61,24 tl olarak bordroda görünmesi lazım.

erdem.k88, 4 yıl önce
E devletten bordroma baktığımda yan ödeme kısmında 61,23 yazıyor, normalde temininde güçlük zammı almaya hakkım var , Anadolu lisesinde fen grubu öğretmeniyim alıp almadığımı tam olarak nasıl anlayabilirim tecrübeli arkadaşlar bilgilendirirse sevinirim.

HA_TA
Müsteşar Yardımcısı
16 Eylül 2020 17:32

Yan ödeme 61,23 TL ise temininde güçlük zammı alıyorsunuz.
erdem.k88, 4 yıl önce

HA_TA
Müsteşar Yardımcısı
16 Eylül 2020 17:38

Sayın hocam bu fark neden veriliyor adını hiç sorguladınız mı? Şu zamanda hangi branşın temininde güçlük yaşıyor Bakanlık. Çok önceleri çıkarılmış bir madde şuan ise çok gereksiz bir şey olarak ortada ama yine de 25 TL bir fark veriliyor ( ben de alıyorum bu zammı) . Bu kadar açıklamadan sonra yine meblağ az der misiniz ? Bilemem.
rodiva, 4 yıl önce

https://www.memurlar.net/haber/717131/hangi-ogretmenlere-teminde-gucluk-zammi-odenmektedir.html

peki,acaba bu tablodakiler gösterge mi oluyor ,öyle ise bence çok çok düşük bir miktara denk gelir.

misal ben yabancı dil tazminatı alıyorum (600 gösterge) ve bu aylık yaklaşık olarak sadece ve sadece 92 küsür tl ye denk geliyor.

rodiva
Genel Müdür
16 Eylül 2020 17:55

evet bu doğru.

HA_TA, 4 yıl önce
Sayın hocam bu fark neden veriliyor adını hiç sorguladınız mı? Şu zamanda hangi branşın temininde güçlük yaşıyor Bakanlık. Çok önceleri çıkarılmış bir madde şuan ise çok gereksiz bir şey olarak ortada ama yine de 25 TL bir fark veriliyor ( ben de alıyorum bu zammı) . Bu kadar açıklamadan sonra yine meblağ az der misiniz ? Bilemem.

rodiva
Genel Müdür
16 Eylül 2020 18:15

ancak biçok şeyin de adı tam ya zikredilmiyor yada gerçekçi olmayan hesaplamalarla zikrediliyor.

mesela benim dil puanım (1 tane,ingilizce) 86,25 , arapça içinde çalışıyorum şuan

ama inanın dil tazmnatı almak için değil adı bile geçmiyor hatta.

ben dil öğrenmek için çalışıyorum. diğer başka dilller de var ama iddialı olduklarım arapça ve ingilşzce şuan için.

HA_TA
Müsteşar Yardımcısı
17 Eylül 2020 00:18

Yani? Dil insanı geliştirir, tebrik ederim.
rodiva, 4 yıl önce

ancak biçok şeyin de adı tam ya zikredilmiyor yada gerçekçi olmayan hesaplamalarla zikrediliyor.

mesela benim dil puanım (1 tane,ingilizce) 86,25 , arapça içinde çalışıyorum şuan

ama inanın dil tazmnatı almak için değil adı bile geçmiyor hatta.

ben dil öğrenmek için çalışıyorum. diğer başka dilller de var ama iddialı olduklarım arapça ve ingilşzce şuan için.

peerless88
Şef
17 Eylül 2020 00:42

net bilgimi ?

HA_TA, 4 yıl önce
Yan ödeme 61,23 TL ise temininde güçlük zammı alıyorsunuz.

peerless88
Şef
17 Eylül 2020 00:43

nerdne biliyorsun aldığını bu arada 25 tl yi beğenmiyorsan alma kardeşim zorla mı aldırıyorlar sana kesin de yada al bi yere bağış yap yıllık

HA_TA, 4 yıl önce

peerless88
Şef
17 Eylül 2020 00:48

yan ödeme farklı 61.23 farklı orqası kanıt değil ..

HA_TA
Müsteşar Yardımcısı
17 Eylül 2020 15:30

Çok net Bilgi. Kesin yani 6 yıldır alıyorum.
peerless88, 4 yıl önce

net bilgimi ?

HA_TA
Müsteşar Yardımcısı
17 Eylül 2020 15:32

Ben mi beğenmiyorum 25 TL yi, benim yorumu alıntılanmışsınız. Bir okuyun yazdığımı ve cevaben siz ne yazmışsınız.?
peerless88, 4 yıl önce

nerdne biliyorsun aldığını bu arada 25 tl yi beğenmiyorsan alma kardeşim zorla mı aldırıyorlar sana kesin de yada al bi yere bağış yap yıllık

HA_TA
Müsteşar Yardımcısı
17 Eylül 2020 15:39

Hocam bi dediğimi anlayın artık, bir öğretmen 500 puan iş güçlüğü zammı + 250 puan iş riski zammı alır. Bu puanları da bilmezsiniz siz şimdi onu da anlatayım bu puanlar maaş katsayısı ile çarpılıp fiyatlandırır. Bunlara istinaden kritere uyan öğretmenler ekstra temininde güçlük zammı alır. Şimdi siz şunu yaparsanız alıp almadığınızı net olup olmadığını anlarsınız. Temmuz 2000 maaş katsayısı ile 750 sayısını çarpınca çıkan fiyat tüm öğretmenler için geçerli rakam, 1250 ile çarparsanız çıkan meblağ ise temininde güçlük zammı alanlar için oluşan meblağdır. Sanırım maaş katsayısını netten bulup bu rakamları çarpabilirsiniz.
peerless88, 4 yıl önce

yan ödeme farklı 61.23 farklı orqası kanıt değil ..

HA_TA
Müsteşar Yardımcısı
17 Eylül 2020 15:41

Temmuz 2020 maaş katsayısı
HA_TA, 4 yıl önce
Hocam bi dediğimi anlayın artık, bir öğretmen 500 puan iş güçlüğü zammı + 250 puan iş riski zammı alır. Bu puanları da bilmezsiniz siz şimdi onu da anlatayım bu puanlar maaş katsayısı ile çarpılıp fiyatlandırır. Bunlara istinaden kritere uyan öğretmenler ekstra temininde güçlük zammı alır. Şimdi siz şunu yaparsanız alıp almadığınızı net olup olmadığını anlarsınız. Temmuz 2000 maaş katsayısı ile 750 sayısını çarpınca çıkan fiyat tüm öğretmenler için geçerli rakam, 1250 ile çarparsanız çıkan meblağ ise temininde güçlük zammı alanlar için oluşan meblağdır. Sanırım maaş katsayısını netten bulup bu rakamları çarpabilirsiniz.
Toplam 20 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi