Editörler : swat3410
«309310311312313314315316317318319320»

yasarsucsuz
Aday Memur
08 Mart 2018 22:56

Herkese iyi geceler, 679 egm ihracım. Benimde adli işlemim,

dosyam yoktu. Bugün tekrar adliyeye gittiğimde dosya açıldığını söylediler

(bence dosyası olmayan arkadaşlarda sorsun derim). Savcının odasına giderek çok

şükür direk görüşebildim. Kurumuna yazı yazdık dosyanı istedik dedi. Tabii

ister istemez üzüldüm.

bilgisi olan arkadaşlardan aklıma takılan bir

soru var

Kurumumuz, ihbarda bulunurken adliyeye dosyamızı da göndermiyormu

ki; savcılık ayrıyeten kurumumuzdan dosyamızı istiyor?

7BeL@
Memur
09 Mart 2018 20:48

herkese iyi geceler. Resmi gazetenin son mükerrer bölümüne baktınız mı ?

7BeL@
Memur
09 Mart 2018 20:54

Kararnameleri kabul etmişler, değiştirerek kabul etmişler ama ne değişmiş nasıl değişmiş hangi khk düzenlenmiş ben tam çözemedim.

Bedir Bey
Memur
15 Mart 2018 20:59

Bizden 6 ocak 679 sayılı KHK ile ihraç olup komisyonla iade olan varmı.varsa. neye göre adlisi yokmuydu.bugün biri bizden iade oldu diye bi söylenti var

Bedir Bey
Memur
15 Mart 2018 21:01

Bu başlığı kuran kuzey amir vardi.takip ediyosaniz bilgi duyum yorum alabilirmiyiz .sizden

Yaktın06ocak
Şube Müdürü
15 Mart 2018 23:50

Kimse artık yazmıyor bende arada göz atıyorum ama hiç hareket yok sayfada ses verin beyler bayanlar hayırlı geceler

Fanialem
Şef
16 Mart 2018 07:07

Hayırlı Cumalar Cümleden. 4 Ekim ve 6 Ocaktan beri gelişme yok. Bi umudumuz var o kadar.

Mmy16
Şube Müdürü
16 Mart 2018 07:46

Evet varmış ama anlamıyorum komisyon nasıl bir sıra izliyor. İsde olanın adli idari bir davası yokmuş. Bende aynı khk da iheaç oldum benimde yok ama bekliyoruz inşallah bu hayırlı haberi bizde alırız

Bedir Bey, 6 yıl önce
Bizden 6 ocak 679 sayılı KHK ile ihraç olup komisyonla iade olan varmı.varsa. neye göre adlisi yokmuydu.bugün biri bizden iade oldu diye bi söylenti var

Berdik25
Şef
18 Mart 2018 21:12

Herkese iyi akşamlar Kaderdaslarim... istanbuldan ihrac olupta caglayanda dosyasını takip edebilen varmi.. uzun zamandır uğramıyorum adliyeye.. ne oldu dosyalara acaba.. bilgisi olan cevap yazarsa sevinirim... Rabbim tez zamanda iade etsin herkesi insallah..

youarenotalone
Aday Memur
18 Mart 2018 22:23

ben daha 4 gün önce sordum, hakkımda hala (çok şükür) dosya yok...

Berdik25, 6 yıl önce

Herkese iyi akşamlar Kaderdaslarim... istanbuldan ihrac olupta caglayanda dosyasını takip edebilen varmi.. uzun zamandır uğramıyorum adliyeye.. ne oldu dosyalara acaba.. bilgisi olan cevap yazarsa sevinirim... Rabbim tez zamanda iade etsin herkesi insallah..

d.s.m
Daire Başkanı
19 Mart 2018 01:42

İstanbul'dan ihraç edilen herkesin dosyası var.Sadece delil durumuna göre iddianame yazılıyor yada bekleniyor.İstanbul'daki her ihraç polise ifade verecek.
youarenotalone, 6 yıl önce

ben daha 4 gün önce sordum, hakkımda hala (çok şükür) dosya yok...

youarenotalone
Aday Memur
19 Mart 2018 11:06

sen öyle diyorsan öyle olsun (bu arada hem genel evraktan hem terörden sorduk yok)

d.s.m, 6 yıl önce
İstanbul'dan ihraç edilen herkesin dosyası var.Sadece delil durumuna göre iddianame yazılıyor yada bekleniyor.İstanbul'daki her ihraç polise ifade verecek.

se2424
Genel Müdür
22 Mart 2018 22:31

.
23 Mart 2018 14:32

https://www.memurlar.net/haber/736537/feto-nun-kararttigi-hayatlar-ve-ii-morbeyin-calismasi.html

Güzel bir yazı bilgilerinize

Rabbim tüm masumların yar ve yardımcısı olsun inşallah

Ankaralipol.
Aday Memur
03 Nisan 2018 23:27

Devrem sayfa acilmiyor ama genel olarak yazabilirmisin ne diyor haberde?
youarenotalone, 6 yıl önce

https://basvuruyorum.com/haberler/ohal-komisyonu-kurumun-kuvvetli-irtibat-ve-iltisak-gorusunu-kabul-etmedi

youarenotalone
Aday Memur
03 Nisan 2018 23:55

direk sayfadan kopyalayıp atayım:

OHAL Komisyonu Aralık ayında verdiği kararla rütbeli polisin başvurusunu kabul ederek görevine iade etti.

Bu kararda polisin personel bilgi dosyasından elde edilen bilgilerde aşağıdaki bulgulara yer verildi.

1. Kodlama ile fişlenmiş personelden olduğu BEYAZ-F2 olarak kodlu olduğu, (Farklı hayat görüşünden olan hayatının hiç bir döneminde FETÖ ile bağlantısı olmamış, FETÖ tarafından zararlı görülen örgüte zarar verebileceği düşünülen kişiler seviyesinde kodlandırılmış durumda olduğu)

2. Üst amir kanaati olarak, ?.. tarihlerinde yapılan değerlendirmelerde FETÖ/PDY terör örgütüyle kuvvetli irtibat ve iltisakı bulunduğu yönünde görüşlerin belirtildiği,

3. Komisyon tarafından ilgili kamu kurum ve kuruluşları ile yapılan yazışmalardan; başvurucu hakkında terör örgütleri ile Milli Güvenlik Kurulunca Devletin milli güvenliğine karşı faaliyette bulunduğuna karar verilen yapı, oluşum veya gruplara üyeliği, mensubiyeti veya iltisakı yahut bunlarla irtibatını ortaya koyan herhangi bir bilgi ve belge elde edinilmediği,

4. Başvurucu hakkında yapılan UYAP sorgulamasında herhangi bir soruşturma ve kovuşturma bilgisinin bulunmadığı.

Başvurucunun kamu görevine iade talebi yerinde görülerek 685 sayılı Kanun Hükmünde Kararnamenin 9 uncu maddesi uyarınca başvurusunun kabul edilmesi gerektiği sonucuna varılmıştır denilerek görevine iade edilmiştir.

Bu kararda en önemli detay, kurumun terör örgütü ile kuvvetli irtibat ve iltisak görüşünü OHAL Komisyonunun tek başına dikkate almadığıdır. OHAL Komisyonu kurumların hatalı işlemlerini denetleyerek masumları aklamaya devam edecektir.

Darbe girişimi sonrasında yaşanan ağır travma kurumların hatalı işlemlerine sebep olmuş olabilir. Akl-ı selimle hareket en doğrusu idi. Yapılan tüm işlemler hukuk denetimine tabidir.

Benzer bir şekilde kamu görevine son verilmiş masumlar OHAL Komisyonuna güvensinler. Eninde sonunda devletimiz hataları düzeltecek, hatalara imza atanlara adalet önünde hesap soracaktır.

Devlete küslük olmaz, devletimize asla küsmedik küsmeyiz.

OHAL Komisyonunu adaletli yaklaşımlarından dolayı kutluyoruz. Devletimizin tüm hataları düzelteceğine inancımız tamdır.

İlgili Karardan;

Kurum: EGM 679

Aynı ret için sunulan gerekçeli kararlarda olduğu gibi;

I. Başvuru Konusu

II. Ön İnceleme

III. İnceleme

A. Komisyon incelemesine dair usül ve esaslar

B. Başvurucunun Beyanları

C. Başvuruya ilişkin bilgi, belge ve tespitler

IV. Değerlendirme

Başlıklarından oluşmaktadır.

Başvurusu konusu, ön inceleme kısımları matbu ifadeler?

İnceleme kısmında, usül ve esaslar kısmı matbu ifadeler,

Başvurucunun komisyon başvurusundaki beyanlarının özeti.

Başvurucuya ilişkin bilgi, belge ve tespitler konusu detaylı yazılmış.

Kurumu tarafından komisyona intikal ettirilen personel bilgi dosyasında yazılan hükümlerden bahsedilmiş. EGMde kodlama ile fişlenmiş personelden olduğu BEYAZ-F2 olarak kodlu olduğu, (Farklı hayat görüşünden olan hayatının hiç bir döneminde FETÖ ile bağlantısı olmamış, FETÖ tarafından zararlı görülen örgüte zarar verebileceği düşünülen kişiler seviyesinde kodlandırılmış durumda olduğu,)

Başvurucu hakkında üst amir kanaati olarak, ?.. tarihlerinde yapılan değerlendirmelerde FETÖ/PDY terör örgütüyle kuvvetli irtibat ve iltisakı bulunduğu yönünde görüşlerin belirtildiği.

Komisyon tarafından ilgili kamu kurum ve kuruluşları ile yapılan yazışmalardan; başvurucu hakkında terör örgütleri ile Milli Güvenlik Kurulunca Devletin milli güvenliğine karşı faaliyette bulunduğuna karar verilen yapı, oluşum veya gruplara üyeliği, mensubiyeti veya iltisakı yahut bunlarla irtibatını ortaya koyan herhangi bir bilgi ve belge elde edinilmediği.

Ayrıca, başvurucu hakkında yapılan UYAP sorgulamasında herhangi bir soruşturma ve kovuşturma bilgisinin bulunmadığı.

IV. DEĞERLENDİRME

Başvuru konusu dosya kapsamında elde edilen bilgi, belge, olgu ve tespitler birlikte değerlendirildiğinde;

Başvurucunun, terör örgütleri ile Milli Güvenlik Kurulunca Devletin milli güvenliğine karşı faaliyette bulunduğuna karar verilen yapı, oluşum veya gruplara üyeliği, mensubiyeti veya iltisakı yahut bunlarla irtibatı olduğu gerekçesiyle tesis edilen kamu görevinden çıkarılma işlemine karşı yapılan kamu görevine iade talebi yerinde görülerek 685 sayılı Kanun Hükmünde Kararnamenin 9 uncu maddesi uyarınca başvurusunun kabul edilmesi gerektiği sonucuna varılmıştır.

Bedir Bey
Memur
08 Nisan 2018 17:37

6 ocak sayfamız.baya altlarda kaldi kuzey amir ve digerleri komisyondan olumlu olumsuz cevap alan varmi.adli işlem gormeyenler benim gibi .takipsizlik alsak daha iyimi olurdu.

Ankaralipol.
Aday Memur
08 Nisan 2018 17:56

Bende hic adli yada idari sorusturma gecirmedim takipsizlikmi daha iyi bu durummu daha iyi acaba
Bedir Bey, 6 yıl önce
6 ocak sayfamız.baya altlarda kaldi kuzey amir ve digerleri komisyondan olumlu olumsuz cevap alan varmi.adli işlem gormeyenler benim gibi .takipsizlik alsak daha iyimi olurdu.

Bedir Bey
Memur
08 Nisan 2018 18:08

Elimizde takipsizlik vs ire olsaydi daha iyi olurdu gibime geliyor.komisyona gonderirdik.gerci onlar sistemden goruyorlar.komisyon işi hizlandirmasi lazim.bekle bekle bunaldik artik.
Toplam 9325 mesaj
«309310311312313314315316317318319320»

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi