Editörler : crops35
«78910111213141516171819

kaplumbaga155
Yasaklı
20 Şubat 2018 16:46

hocam öncelikle cevap için teşkkürler.

evet durumlarımız benzer ben de hatta ortaöğretime girmeyi düşünmüştüm ancak açık söyleyeyim o kısımdaki meslekler ömür boyu yapabileceğim meslekler değildi. daha çok masabaşı iş istiyorum bu yüzden de bu sene başladım emlaka. bence siz de girin önlisansa muhtemelen 2019/1 de tercih yapamayabiliriz ancak benim bir umudum da seçimlerden yana. malum kasım 2019 da seçimler var ve hükümet şirin görünmek adına haziran ila kasım arasındaki o kritik 4-5 ayda illaki kadro açacaktır. ben de hem emlaktan gerekirse de 3001den şansımı denemeyi düşnüyorum. dediğiniz gibi bölümünüz geniş çaplı ucu açık bir bölüm temeliniz de varsa bence siz de deneyin derim. 2015 de ygs ile üniversiteye yerleştim ordan biraz temelim var. yazın başlasam kasıma kadar 4-5 ayda hallederim gibime geliyor. umarım hakkımızda hayırlısı olur.

Taiga, 6 yıl önce

Benim durumumda senin gibi. Açıköğretimde Web Tasarımı ve Kodlama okuyorum. 2016 Yılında ortaöğretim KPSS'den 92 puan aldım. Ama düz lise mezunu olduğum için atanamadım, Haziranda atanabileceğimi de sanmıyorum. Lise diploması haricinde kalorifercilik belgem ve B sınıfı ehliyetim var. Ama onlarla da her tercihte 2, 3 kadro avantajım oluyor sadece. Önlisans KPSS'de de çok az kadro açıldığını biliyorum. Ama hem 3001 koduyla bilgisayar işletmeni, VHKİ, memur gibi unvanlardan çok daha fazla alım oluyor hem de benim bölümüme en yakın bölüm olan Web Teknolojileri ve Programlama bölümü bilgisayar programcılığı gibi bölümlerle aynı havuzda yani benim bölümden tekniker alımı olma ihtimali çok yüksek. Bu yüzden önlisans KPSS'ye girmeyi planlıyorum. Ama kararımı daha vermedim. Bir süredir araştırmalar yapıyorum. Aklımı en çok kurcalayan soru: Önlisans KPSS'ye girersem 2019/1 tercihlerinde tercih yapabilir miyim? Kararımı verince de KPSS'ye çalışmaya başlayacağım. Önlisans KPSS ile ortaöğretim KPSS arasında zorluk olarak fazla fark olmadığını duymuştum. Temelim olduğu için yazın çalışmaya başlasam bile 90'ın üzerinde puan alabileceğimi düşünüyorum. Emlak yönetimi bölümü KPSS'de en avantajlı açıköğretim bölümlerinden biri. Ben senin gibi emlak okusaydım hiç düşünmeden önlisans KPSS'ye girerdim.

elifffcinarrr
Yasaklı
20 Şubat 2018 20:48

Birincilik çok güzel ama bende dershane derse giriyorum ve hoca tecrübesi ve dershane sistemi çok etkiliyor çalışmalarımızı benim motive kaynağım resmen,çalışma salonu ve özel etütleri çok iyi değerlendiriyorum

alidayi9999, 6 yıl önce

Dershanesi Ankara'da çok başarılı bir dershane ve yayın kalitesi çok iyi gönül rahatlığı ile kullanabilirsiniz.2017 KPSS BİRİNCİSİ ÇIKARMIŞ BİR DERSHANE :)

aydinkosarrr
Yasaklı
21 Şubat 2018 21:53

Önlisans için Kuzey Akademiyi tercih etmeniz yeni arkadaşlara örnek teşkil ediyor....

elifffcinarrr, 6 yıl önce

Birincilik çok güzel ama bende dershane derse giriyorum ve hoca tecrübesi ve dershane sistemi çok etkiliyor çalışmalarımızı benim motive kaynağım resmen,çalışma salonu ve özel etütleri çok iyi değerlendiriyorum

meltem_54
Müsteşar Yardımcısı
24 Şubat 2018 14:00

bende yavaş yavaş çalışmaya başlayayım diyorum elimde 2016 nın kaynakları var tarihin pusulası ihtiyaç yayınları set sizce yeni yayınlarla arasında çok fark varmıdır konu içerik anlamında vatandaşlık ve anayasadan bi kitap alayım diyorum çünkü degişiklikler oluyor tarih ve coğrafya için eski yayınlar yeterli olur mu konu anlatıma para vermek istemiyorum çünkü çoğunlukla degişim olmadan basıyorlar soru bankası deneme alırım bol bol videolardan da yararlanırım

keremcem200
Yasaklı
24 Şubat 2018 21:57

Herkese seçtiği dershane başarılar dilerim.Banada Ankar'da dershane tavsiyesi soran oluyor bildiğim,hocasına,sistemine,yeyınına,etütüne güvendiğim ve bildiğim kuzey akademiyi tavsiye ediyorum

aydinkosarrr, 6 yıl önce

Önlisans için Kuzey Akademiyi tercih etmeniz yeni arkadaşlara örnek teşkil ediyor....

elifffcinarrr
Yasaklı
25 Şubat 2018 20:09

Önlisans için gidilebilecek en kaliteli en sistemli dershane,bizim hocalarımız çok tecrübeli ,özel etüt olması ayrı bir lüks gibi tabi faydalanabilene

keremcem200, 6 yıl önce

Herkese seçtiği dershane başarılar dilerim.Banada Ankar'da dershane tavsiyesi soran oluyor bildiğim,hocasına,sistemine,yeyınına,etütüne güvendiğim ve bildiğim kuzey akademiyi tavsiye ediyorum

26 Şubat 2018 22:05

Netlerin dağılımı nasıl hocam

gokhanq, 7 yıl önce

Arkadaşlar bende Mayıs'ta çalışmaya başladım ama belli bi düzen oluşturup çalışmadım önemli olan bol bol soru çözerek soru kalıplarını yakalamak 88.88 aldım 82.50 net ile

elifffcinarrr
Yasaklı
27 Şubat 2018 21:00

çok teşekkürler kerem bey herkese seçtiği dershanede ve zihin yorgunluğunda başarılar,umarım emek verenler gönüllerindeki puanı alırlar

keremcem200, 6 yıl önce

keremcem200
Yasaklı
28 Şubat 2018 20:21

Elif Hanım bence siz bu hırsla başarılı olacaksınız:) kuzey'in sistemine ve eğitimine güven her gün en az 3-4 saat planlı çalış,ara tekrar ve soru çözümlerini bol bol yaparsan 90 üstü puan sizindir,kolay gelsin çalışmalarında

çok teşekkürler kerem bey herkese seçtiği dershanede ve zihin yorgunluğunda başarılar,umarım emek verenler gönüllerindeki puanı alırlar

Volvol6161
Şube Müdürü
06 Mart 2018 02:16

Ben dershaneye gitmiyorum hedefim 90+. Dershane cok ağır işliyor. Ha motive olamıyorum deyip 1500/2000 veremem o parayla kaynak alıyorum daha cok verimli geçiyo saygılar matematik temelim var üni öğrencisiyim bölümüm de tarih zatn okulda kpss genel tekrar tarih görüyorum resmen :) lise de de makine cıkıslıyım yani Memuruz Allahım nasip ederse 2018 sonunda denemelerim 85 suan +7 ay var devam üniveriste öğrencisiyim zamanım boş geçiyor karı kız kasmak yerine ders kasıyorum para bilirsiniz her şeyi açar ;)

Volvol6161
Şube Müdürü
06 Mart 2018 02:17

Not orta öğretim den gireceğim oradaki sorular daha da çerez niyetine çözeceğim yedim seni ÖSYM :))

elifffcinarrr
Yasaklı
06 Mart 2018 22:36

Özgüvenin yerinde Allah bozmasın:) ama önlisansta olsa kolay bir sınav yok,sistemli çalışıp,iyi bir dershaneye giderek böyle özgüvenli olmak süper olur...Ben kuzey Akademiye gidiyorum ve bu duyguların aynısını yaşayarak hazırlanıyorum

Volvol6161, 6 yıl önce

Not orta öğretim den gireceğim oradaki sorular daha da çerez niyetine çözeceğim yedim seni ÖSYM :))

alidayi9999
Yasaklı
07 Mart 2018 22:04

Gerçekten çok iyisiniz elif hanım allah bozmasın bu güveninizi,çalışmalarınızda başarılar dilerim

Özgüvenin yerinde Allah bozmasın:) ama önlisansta olsa kolay bir sınav yok,sistemli çalışıp,iyi bir dershaneye giderek böyle özgüvenli olmak süper olur...Ben kuzey Akademiye gidiyorum ve bu duyguların aynısını yaşayarak hazırlanıyorum

alidayi9999
Yasaklı
07 Mart 2018 22:09

Önlisans kursu ya da b grubu için kuzey çok çok sistemli ve çok iyi hocaları var bende b grubundan hazırlanıyorum şu ana kadar ki süreç harika,benimde çalışma azmimle inşallah çok iyi puan alaırım hissim yüksek

keremcem200, 6 yıl önce

Elif Hanım bence siz bu hırsla başarılı olacaksınız:) kuzey'in sistemine ve eğitimine güven her gün en az 3-4 saat planlı çalış,ara tekrar ve soru çözümlerini bol bol yaparsan 90 üstü puan sizindir,kolay gelsin çalışmalarında

keremcem200
Yasaklı
08 Mart 2018 21:14

Kuzey Akademinin hocalarını,sistemini çok iyi biliyor ve tanıyorum...Dershanecilik anlamında çok sistemli ve kaliteli hocalarla süreci yürütürler.2018 yılı için birçok tanıdığım Ankara'da orayı tercih etti,umarım çok punlarla istedikleri kurumlara atanırlar,zihihn açıklığı dilerim hepinize

alidayi9999, 6 yıl önce

Önlisans kursu ya da b grubu için kuzey çok çok sistemli ve çok iyi hocaları var bende b grubundan hazırlanıyorum şu ana kadar ki süreç harika,benimde çalışma azmimle inşallah çok iyi puan alaırım hissim yüksek

keremcem200
Yasaklı
08 Mart 2018 21:21

Önlisans için bile buğün 2 tanıdığım kayıtlrını yaptırmışlar,onlar adına sevindim,niye mi bir hedef belirlemeleri ve bu iş için dershaneye gitmeye karar vermeleri beni sevindirdi,inşallah bu dönem kuzey akademi onlara şans getirir ve çok iyi puan alırlar

ege-93
Kapalı
24 Mart 2018 23:14

nasıl gidiyor çalışmalar ?

Nidaye
Aday Memur
25 Mart 2018 08:28

Dershaneye bak uye olup burda fake reklam yapiyor.yuh ya.

Kalender7800
Aday Memur
03 Nisan 2018 11:18

Nasıl gidiyor arkadaşlar çalışmalar. Ben de yeni başladım umut varmıdır acaba.

aydinkosarrr
Yasaklı
03 Nisan 2018 20:38

Lisanslar 3 ay kala hızlandırılmış,gruplara başlayacak....Lise-önlisans için umut olmaz mı? Kalender kardeşim,yeter ki insanda çalışma azmi ve .... ruhu olsun,mutlaka güzel sonuçlanır

Kalender7800, 6 yıl önce

Nasıl gidiyor arkadaşlar çalışmalar. Ben de yeni başladım umut varmıdır acaba.

Toplam 370 mesaj
«78910111213141516171819

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi