Editörler : Pangaea

Aysun.müh
Yasaklı
30 Eylül 2022 16:15

Umarım sınav açıklanınca buraya yazarsınız .Yoksa böyle tercih yaparken çok zorlanacağız.

Merve Erdogn
Aday Memur
30 Eylül 2022 16:17

Merhaba Aysun ben de elektrik öğretmeniyim bildiğim bir grup var istersen seni yönlendirebilirim

Aysun.müh
Yasaklı
30 Eylül 2022 16:25

Hadi o zmaan Ben kendi sürecimden bahsedeyim bahsedeyim;202' nin ilk sınavından 1 ay önce formasyonum bitmişti benim.Çevre illerden birinde açılmıştı formasyon o sebepten git gel yaptım evime. Aynı zamanda ev hanımıyım ve bir çocuğum var.Derken bir yılda ancak formasyon belgesini alabildim,aldığım üniversite hiç kolaylık sağlamadı ki sağlamasın da bence .Yani sınav sorularını önceden vermek falan öyle şeyler olmadı.Bildiğin vize final dönemi sabahladığımı bilirim.Öyle stajın bir günü git bir daha gelme falan diyen de olmadı, autocad dersini iki dönem ben anlattım. Özel sektörde yılların verdiği birikim vardı çok şükür bunları öğrenciyle buluşturmuş olduk.Uygulamalı bir dersi hoca ile iki gruba bölüp bir gruba ben bir gruba hoca çatır çatır anlattık iki dönem.İyi bir deneyimdi benim için.

Aysun.müh
Yasaklı
30 Eylül 2022 16:30

2022'nin sınavına(ilk sınavına) kalmış bir ay acaba sınava hazırlansam yetişir mi diye düşündüm .Yok ya yetişmez seneye girerim dedim .Bu gelgitlerle bir iki gün geçti ve kendimi her zamanki gibi masada buldum.2020 ye p3 olarak hazirlanmistim.Gy gk bakmadan sadece eğitim derslerine bakıp sınava girmeye karar verdim.

Merve Erdogn
Aday Memur
30 Eylül 2022 16:33

Elektrik elektronik mühendisliği yeni mezunuyum ben de aynı süreçlerden geçtim anlıyorum seni sınavım da o kadar iyi geçmedi bu sene puanların düşeceğine inanıyorum inşallah hepimiz için en güzeli olur

Aysun.müh
Yasaklı
30 Eylül 2022 16:39

Bende yazayım ki gelecekteki arkadaşlara ışık olsun hocam:-)Dur daha sonu var hikayenin.
Merve Erdogn, 2 yıl önce
Elektrik elektronik mühendisliği yeni mezunuyum ben de aynı süreçlerden geçtim anlıyorum seni sınavım da o kadar iyi geçmedi bu sene puanların düşeceğine inanıyorum inşallah hepimiz için en güzeli olur

Merve Erdogn
Aday Memur
30 Eylül 2022 16:41

Dinliyorum sizi hocam kusura bakmayın lütfen
Aysun.müh, 2 yıl önce
Bende yazayım ki gelecekteki arkadaşlara ışık olsun hocam:-)Dur daha sonu var hikayenin.

Aysun.müh
Yasaklı
30 Eylül 2022 17:02

Benim dedigimle kaderin söyledikleri farkliymis ki sınav iptal oldu. Bu benim için güzel haberdi açıkçası zaten bir ay çalışmıştım öyle yorgun falan da değildim hadi bakalım 1,5 ay daha gece gündüz çalışmaya önce eğitimi güzelce bi sindirdim.Ben bir şeyin mantığını anlamadıysam onu işleme dökmem zor.Ki ilk sınavda 50 net eğitim çıktı bir çok konuyu sindiremeden geçmiş bir sınavdı.Sadece video soru çözümü yaparak eğitimde baya bi ilerledim.Sonra aynı anda mat soru çözüm videoları ,soruyu gör çöz hocanın çözümüne bak diye ilerledim.300 e yakın soru çözüm videosu izlemiş ve 3000 e yakın soru çözmüş oldum.mat tamamsa Türkçeye geçelim gizem Uralı dinlemiştim 2020 de yine ona baktım.Ve süre problemim olduğu için öyle parağraf falan çözmeyecektim sadece ilk 15-20 soruya bakıp full çıkarsam yeter diye girdim. Gelelim tarihe soru üzerinden tekrar eden bir hoca YouTube da "Furkan hoca ile tarih" MEB'in tüm tarih kitaplarını satır satır soruya çevirmişti iki kez arka arkaya tüm soru çözüm videolarını dinledim.Hedef 20 netti.Coğrafyam 2020 den iyiydi sadece genel tekrar videolarını dinledim Bayram Meralin. Son olarak da anayasa Esra hocayı dinledim zaten bir çok konuyu hatırladım.Gy Gk den bir hedefim yoktu ama yapılabilecek soruları yapsam bana yetecekti.
Aysun.müh, 2 yıl önce
2022'nin sınavına(ilk sınavına) kalmış bir ay acaba sınava hazırlansam yetişir mi diye düşündüm .Yok ya yetişmez seneye girerim dedim .Bu gelgitlerle bir iki gün geçti ve kendimi her zamanki gibi masada buldum.2020 ye p3 olarak hazirlanmistim.Gy gk bakmadan sadece eğitim derslerine bakıp sınava girmeye karar verdim.

Aysun.müh
Yasaklı
30 Eylül 2022 17:08

Ve büyük gün geldi çattı.18 Eylül Ee her şey istediğimiz gibi olmaz kaderin üstünde bir kader var demiş şair. Türkçe kabul edeyim sorular 2020 ye göre kolaydı.Yapılabilirdi ve zamanı öyle çok yiyen parağraflar yoktu. Ama ablanız hayatında ilk kez Türkçeden değil Gk den başladı:-/Neyse sınav anında Türkçenin kolay olduğunu fark ettiğimde son 15 dk kalmıştı. Önce Gk Çözdüm ilk kez böyle bir şey yaptım ama çok problem değil nasıl olsa 70 tane yapsam yeter diye girdim:-)

Aysun.müh
Yasaklı
30 Eylül 2022 17:34

Sonra başladım matematiğe 25 tane işaretledim kaldı 15 dk ben kadar vermek gerekti ya 15 tane Türkçe ya da kalan 5 matematik sorusu.Tabiki Türkçeye girdim 15 soru işaretledim.toplam 75 netim var Gy Gk kısmında.eğitim kısmı ise 66 net.Kısmetse ben atanacağım sizde stratejinizi ona göre belirleyin meslektaşlarım. Ve siz elinizden geleni yapın gerisini Allah'ım halleder inşallah.
Aysun.müh, 2 yıl önce
Ve büyük gün geldi çattı.18 Eylül Ee her şey istediğimiz gibi olmaz kaderin üstünde bir kader var demiş şair. Türkçe kabul edeyim sorular 2020 ye göre kolaydı.Yapılabilirdi ve zamanı öyle çok yiyen parağraflar yoktu. Ama ablanız hayatında ilk kez Türkçeden değil Gk den başladı:-/Neyse sınav anında Türkçenin kolay olduğunu fark ettiğimde son 15 dk kalmıştı. Önce Gk Çözdüm ilk kez böyle bir şey yaptım ama çok problem değil nasıl olsa 70 tane yapsam yeter diye girdim:-)

Merve Erdogn
Aday Memur
30 Eylül 2022 17:36

Ve kimsenin iyi yapmadığını düşünen ben :))))
Aysun.müh, 2 yıl önce
Sonra başladım matematiğe 25 tane işaretledim kaldı 15 dk ben kadar vermek gerekti ya 15 tane Türkçe ya da kalan 5 matematik sorusu.Tabiki Türkçeye girdim 15 soru işaretledim.toplam 75 netim var Gy Gk kısmında.eğitim kısmı ise 66 net.Kısmetse ben atanacağım sizde stratejinizi ona göre belirleyin meslektaşlarım. Ve siz elinizden geleni yapın gerisini Allah'ım halleder inşallah.

Merve Erdogn
Aday Memur
30 Eylül 2022 17:39

Hocam süper yapmışsınız büyük ihtimalle göreve başlıyorsunuz ilk atama da tercih sürecinden korkmanıza gerek yok istediğiniz tercih gelir mutlaka
Aysun.müh, 2 yıl önce

Merve Erdogn
Aday Memur
30 Eylül 2022 17:41

İptal olan sınavdaki netlerim bu sınava göre çok daha iyiydi 2023 deki sınava kaldım büyük bir mucize olmazsa eğer
Aysun.müh, 2 yıl önce
Benim dedigimle kaderin söyledikleri farkliymis ki sınav iptal oldu. Bu benim için güzel haberdi açıkçası zaten bir ay çalışmıştım öyle yorgun falan da değildim hadi bakalım 1,5 ay daha gece gündüz çalışmaya önce eğitimi güzelce bi sindirdim.Ben bir şeyin mantığını anlamadıysam onu işleme dökmem zor.Ki ilk sınavda 50 net eğitim çıktı bir çok konuyu sindiremeden geçmiş bir sınavdı.Sadece video soru çözümü yaparak eğitimde baya bi ilerledim.Sonra aynı anda mat soru çözüm videoları ,soruyu gör çöz hocanın çözümüne bak diye ilerledim.300 e yakın soru çözüm videosu izlemiş ve 3000 e yakın soru çözmüş oldum.mat tamamsa Türkçeye geçelim gizem Uralı dinlemiştim 2020 de yine ona baktım.Ve süre problemim olduğu için öyle parağraf falan çözmeyecektim sadece ilk 15-20 soruya bakıp full çıkarsam yeter diye girdim. Gelelim tarihe soru üzerinden tekrar eden bir hoca YouTube da "Furkan hoca ile tarih" MEB'in tüm tarih kitaplarını satır satır soruya çevirmişti iki kez arka arkaya tüm soru çözüm videolarını dinledim.Hedef 20 netti.Coğrafyam 2020 den iyiydi sadece genel tekrar videolarını dinledim Bayram Meralin. Son olarak da anayasa Esra hocayı dinledim zaten bir çok konuyu hatırladım.Gy Gk den bir hedefim yoktu ama yapılabilecek soruları yapsam bana yetecekti.

Aysun.müh
Yasaklı
30 Eylül 2022 21:32

Netlerini bilmiyorum ama bu yıl 73 le atandılar yani Allahtan umit kesilmez ;-)
Merve Erdogn, 2 yıl önce
İptal olan sınavdaki netlerim bu sınava göre çok daha iyiydi 2023 deki sınava kaldım büyük bir mucize olmazsa eğer

Aysun.müh
Yasaklı
30 Eylül 2022 21:40

Şimdi de hangi derse hangi hocadan baktığımı yazacağım. Ben ders çalışmaya başladığımda kimseden bir gram yardım almadan deneme yanılma yöntemiyle hocaları keşfettim.Hocalardan bir çoğuna başlayıp tekrar bıraktığım oldu anlatımı bizim gibi sayısal öğrencilerine hitap etmediği için. Hadi bakalım hocaları yazıyorum. .... 1)Öğretim yöntem ve teknikleri 2)Program 3)Materyal tasarımı 4)Sınıf yönetimi =METİN ŞAR 5)Gelişim psikolojisi 6)Öğretim Psikolojisi = KAMİL FIRAT ( full yapmamı sağlayan hoca) 7)Ölçme Değerlendirme = Cüneyt İltuş (Başka hocalara bakma ne anlattığını anlamazsın) 8)Rehberlik ve özel eğitim Can Koni

Aysun.müh
Yasaklı
30 Eylül 2022 21:48

Matematik için Mehmet Bilge Yıldız(yaptığı tüm canlı yayınları soru çözüm videolarını izledim durdurun ben çözdüm sonra hocayı izledim ) Böyle yaparsanız matematiğin en zor sorusunu bile çözersiniz. Türkçe Güzem Ural soru çözüm videolarını mutlaka izleyin. Tarih hiçççç konu çalışmaya gerek yok "Furkan hoca işe tarih " kanalından 73 videoluk bi oynatma listesi vardı 2,3 kez dinlesen yeterli 27 de 24 doğru geldi. Coğrafya hangi hoca içine sinerse bende yanlış yoktu ama boş soru vardı coğrafyada . Anayasa kısmı 9 soruda 1 boşum 1 yanlışım vardı ama günceli hiiiç işaretleyemedim.Bildiğim hiç bir güncel yoktu.

Aysun.müh
Yasaklı
30 Eylül 2022 21:51

Bu başlıkta elektrik mühendisliği okuyup formasyon almayı düşünen ya da alan tüm arkadaşlara elimden ne gelirse dilimin döndüğünce anlatmaya hazırım.Siz çabalayın gerisi gelecek inşallah.

Aysun.müh
Yasaklı
01 Ekim 2022 00:16

Bide bana özelden soru sormayın bakın buraya kocaman bi grup kurmuşum yazın sorunuzu cevap vereyim hem siz görürsünüz hem de sizinle aynı soruyu soran diğer arkadaşlar.Bana özelden yazmak yerine grubumuzu büyütelim daha çok kişi bilgilensin ve hiç bir mühendis köle gibi çalışmak zorunda olmasın.Biz elektrik mühendislerinin önü teknik liselerle açılacaksa bizde böyle atanırız.Bu hak bana verilmişse hiç bir mühendis özelde köle gibi çalışmasın.Bu başlıkta açılan formasyon ünilerini konuşalım.Aktif ilanlar var mı? Ya da açılacak üniler var mı hepsini takip edeceğim artık.sizlerde bu platformda bilgi paylaşımı için lütfen hep var olun.Gemisini kurtaran köşeye çekilmesin arkadan gelen kardeşlerimize lütfen yol gösterelim.

Blueman98
Aday Memur
01 Ekim 2022 08:53

Ben bu mühendislerdeki öğretmen olma aşkınıanlamıyorum. Madem öğretmen olacaktınız neden mühendislik okuyup binlerce insanın önüne engel oldunuz? Kpss den 90 puan alıp, sözleşmeli öğretmen olup ağrı diyadin de 4 yıl çalışmak nasıl bir vizyondur?

Aysun.müh, 2 yıl önce
Bide bana özelden soru sormayın bakın buraya kocaman bi grup kurmuşum yazın sorunuzu cevap vereyim hem siz görürsünüz hem de sizinle aynı soruyu soran diğer arkadaşlar.Bana özelden yazmak yerine grubumuzu büyütelim daha çok kişi bilgilensin ve hiç bir mühendis köle gibi çalışmak zorunda olmasın.Biz elektrik mühendislerinin önü teknik liselerle açılacaksa bizde böyle atanırız.Bu hak bana verilmişse hiç bir mühendis özelde köle gibi çalışmasın.Bu başlıkta açılan formasyon ünilerini konuşalım.Aktif ilanlar var mı? Ya da açılacak üniler var mı hepsini takip edeceğim artık.sizlerde bu platformda bilgi paylaşımı için lütfen hep var olun.Gemisini kurtaran köşeye çekilmesin arkadan gelen kardeşlerimize lütfen yol gösterelim.

furkanfbb
Aday Memur
01 Ekim 2022 12:15

Ne doksanı kardeş 70 le atanıyor hepsi
Blueman98, 2 yıl önce

Ben bu mühendislerdeki öğretmen olma aşkınıanlamıyorum. Madem öğretmen olacaktınız neden mühendislik okuyup binlerce insanın önüne engel oldunuz? Kpss den 90 puan alıp, sözleşmeli öğretmen olup ağrı diyadin de 4 yıl çalışmak nasıl bir vizyondur?

Toplam 137 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi