Konu
2021 Şubat Doçentlik Başvurusu

Bazi danismanlar emek vermiyor olabilir ancak siz hic mi bu danismandan ders almadiniz, hic mi size destek olmadi, size tez tazdiginiz yayin cikardiginiz konuyu danismaniniz vermedi mi, tez yazarken tikandiginiz yerde sorulariniza cevap vermedi mi. Velhasil yuksek lisans ise min 2 doktora ise min 4 sene tezle ilgilenmedi mi. Yayina emek vermek nedir, oturup satir satir yazmasi mi lazim. Tez fikrini veren sizi yonlendiren danisman yayina da otomatik olarak emek vermistir. Ben bu konuda ben yaptım ettim danismanim hic bir sey yapmadı ismini yazmak zorunda degilim tarzindaki yaklasimi cok mantikli ve etik görmüyorum. Eger danismanin 1 dk olsun sana vakit ayirmadiysa tez konusunu dahi sen bulduysan sadece danisman olarak adi varsa buna bir sey diyemem. Sosyal bilimlerde danismanlarin %50 si boyle değildir diye tahmin ediyorum

integral23 2 dk. önce
Soruşturma açıldı yardım

bir Allah'ın kulu sormamış.. Ben sorayım bari!! 7068 sayılı Kanunun hangi maddesinden soruşturma geçiriyorsun.. Müfettiş ifade alırken suçlama olarak ne dedi?

Yol Gösteren 7 dk. önce
Makine Teknolojisi Atama
Watsap grubunuz var mı?
Makineteknkri 17 dk. önce
Kaymakam Mesai Saati Değişikliği

Günlük çalışmanın başlama ve bitme saatleri ile öğle dinlenme süresi, bölgelerin ve hizmetin özelliklerine göremerkezde Başbakanlık, Devlet Personel Başkanlığının teklifi üzerine Bakanlar Kurulunca, illerde valiler tarafından tespit olunur.

GÖREVİ KÖTÜYE KULLANMA

Kişi mağduriyeti, kamu zararı, haksız kazanç unsurlarından biri olur ise görevi kötüye kullanma suçu olur.. görevin gereklerine aykırı hareket olsa bile bu unsurlardan biri olmaz ise görevi kötüye kullanma suçu oluşmaz..

olayımızda görevi kötüye kullanma suçu yoktur.. Dahası hiç bir suç yoktur..

Yol Gösteren 19 dk. önce
2021 yeni başlayan polis ne kadar alır?
Hocam mesai cumartesi pazar derken 6.5 siz istisna siniz dağıtıcısiniz sanırım böyle yazınca herkes ptt de 6.5 aliyo sanıyor bende gişeciyim performans vs yok 4.5 başka hiç yok..
economi06 22 dk. önce
Alt Öğrenimden Tercih Hakkı Bekleyenlere Müjde
Peki tercih yaparken hem önlisans kadrolarına hemde ortaöğretim kadrolarına aynı anda tercih verebiliyormuyuz
Makineteknkri 24 dk. önce
Sosyal Medyanın Zararları

Sosyal medya kullanimi ile ilgili dediklerinize tamamen katılıyorum. Bu bir yasaklama degil kullaniminin düzenlenmesi ve 18 yaş altı kullanım kontrol altına alınmalıdır.

siluet35 24 dk. önce
2020/2 sgk'ya atananlar
Iğdır SGK kebap diyorlar
kamucuuuuu 25 dk. önce
74 puanla önlisans zabıt katipliği sıralamaya girer miyim?

Facebook?ta bununla alakalı grup var başvuru yapanların puanı hep 70-75 bandında peki klavyeyi geçince 3 katı çağırma nasıl oluyor? Klavyede en çok kelime yazana göre mi yoksa enyüksek KPSS?den başlayarak mı? Bir de İzmir adliyesini yazmak dezavantaj mı olur?

kafalarkarisik 27 dk. önce
Ceza Evinde Makine Teknisyeni Bilgi Verir misiniz
Tayın zor iş durumu normal telefon belirsiz mahkumla alakan çok yok. Maaş 4450
economi06 28 dk. önce
2021 Şubat Doçentlik Başvurusu

Hocam peki tezini tek yazarlı olarak kitap bastıranlar. Tezinden çıkarttığı tek yazarlı yayın ile doçent olanlar. Onlarca nitelikli üniversite dergimiz tek yazarlı tezden makaleyi yayınlıyorlar. Birçok enstitü yönetmeliğinde şu yazıyor: "danışman tezden çıkan yayına katkı vermiş ise ismi üretilen eserde yazar olarak yer alır". yani kesin bir hüküm yok. danışman katkı vermezse, tez yazarı danışmanı yazmıyor doğal olarak. peki bu belirsizliklerin faturası neden doçent adayına kesiliyor? sonuçta o lanet bir puanı danışman alsa ne almasa ne.

Ayrıca siz sosyal bilimler alanından değilsiniz anladığım kadarıyla. Sosyal bilimlerde yüzde 50'dir danışmanını yazar yapma durumu. Fen bilimleri gibi örnek veriyorum %90 değildir.

nickbulmakzorazizim 28 dk. önce
Şubat mazereti bekleyenler
Arkadaşlar hayırlı sabahlar varmı bir gelişme PBS ye bakabilen oldu mu
ötüken_24 28 dk. önce
Soruşturma açıldı yardım

Adam uyarmıştır onlar da tınlamamıştır. O da sizin şimdi a. Kodydum deyip analarından emdikleri sütü boğazları dan getirmiştir. Gavatlık içip içip arkadaşını zehirleyenler de mi yoksa onların a belleyen haklarından gelen yiğitte mi?

EserBozkurt 29 dk. önce
Tepe lambası /çakar

Türkçe her ortamda düzgün kullanılmalı ve bu meslekte çalışıyorsan argo kelimelere "de" metanetli olman gerekir zira temiz adam temiz işlerle uğraşmıyorum sarhoşu, iti kopuğu, ağzı bozuğu bol olan bir meslekte çalışıyoruz. Kapiş?

EserBozkurt 33 dk. önce
sağlık ve eş durumundan atama bekleyenleri haber yap

Bir haber yokmu sisteme bakanlar oldumu duyum alan vsrmi neden bizlerin aciklanmadigina dair

Poyrazcihan 34 dk. önce
375 KHK savunma zarfı geldi (aktif görevdeyim)
devrem kusura bakma .asil sormak istediğim listede kodu ad ama zümre ve öğretmen verisi bulunan kişi ihracmı açıkmı aktif gorevdemi?
gariban 26 37 dk. önce
TCDD merkezi alım dikkat edilecek hususlar !
Havuz loading
economi06 42 dk. önce
Alt Öğrenimden Tercih Hakkı Bekleyenlere Müjde
#
economi06 43 dk. önce
Resmi sıfatın gerektirdiği saygınlık ve güven duygusu disiplin cezası (JOKER madde)

Öncelikle geçmiş olsun.. Disiplin kurullarının veya müfettişlerin mantığını anlamana gerek yok anlayamazsın da çünkü hukukçu değiller.. hukukçu olmadıklarından istedikleri gibi keyfi olarak yorum yapıp ceza verebiliyorlar.. Senin olay da olduğu gibi.. Sadece biraz uğraşırsın İfade ver dava aç zaman kaybı ve stres yaşarsın fakat adalet yerini bulur.. Komiserin verdiği ifade disiplin kurulu ve ya müfettiş mantığına göre delil sayılsa da hukuk bunu kabul etmez.. Hukuk somut delil ister..

Yol Gösteren 45 dk. önce
CTE 2021 gys ne zaman olmalı

Sınav ilanından hiç ses yok 3. aya geldik hayırlısı

mycte 46 dk. önce
sağlık ve eş durumundan atama bekleyenleri haber yap
Sesimizi duyurabilecegimiz çok nadir aynı zamanda etkili çok az platform var haber yapılmasında fayda var meslektaşlarımız paylaşımda bulunabilir bu mağduriyetleri herkes yaşayabilir Allah kimseyi eşinin çocuğunun veya bu yakının sağlık problemiyle sinamasin zor. Herkese şifa diliyorum inşallah atamalarda mağduriyet oluşmaz.
isko61 48 dk. önce
TCDD özelleştiriliyor mu?
#
economi06 53 dk. önce
Resmi sıfatın gerektirdiği saygınlık ve güven duygusu disiplin cezası (JOKER madde)

Anayasanın 138. maddesinin son fıkrasında, yasama ve yürütme organları ile idarenin, mahkeme kararlarına uymak zorunda olduğunu, bu organlar ve idarenin mahkeme kararlarını hiç bir surette değiştiremeyeceğini ve bunların yerine getirilmesini geciktiremeyeceğini açıkça belirtmiştir. Ayrıca bu düzenleme, 2577 Sayılı İdari Yargılama Usulü Kanununun 28. maddesinin 1. fıkrasında daha da somutlaştırılmıştır. Şöyle ki Danıştay, Bölge İdare Mahkemeleri, İdare ve Vergi Mahkemelerinin esasa ve yürütmenin durdurulmasına ilişkin kararlarının icaplarına göre idare gecikmeksizin işlem tesisi etmeye veya eylemde bulunmaya mecburdur. Bu süre hiç bir şekilde kararın idareye tebliğinden başlayarak otuz günü geçemez...

İYUK Madde 52/1 Temyiz veya istinaf yoluna başvurulmuş olması, hakim, mahkeme veya Danıştay kararlarının yürütülmesini durdurmaz

NORMAL ŞARTLARDA HUKUK DEVLETİNDE SENİN BİR ŞEY YAPMANA GEREK YOK! BAĞLI OLDUĞUN KURUM 1 AY İÇİNDE SENİ GÖREVE BAŞLATMASI LAZIM.. BU SÜRE İÇERİSİNDE BAŞLATMAZSA DAVA AÇMA HAKKIN SAKLIDIR..

Gelelim özlük haklarına...

İPTAL VE TAM YARGI DAVALARI BEREBER AÇILACAĞI GİBİ DAVA KONUSU İŞLEM İPTAL EDİLDİKTEN SONRADA TAM YARGI DAVASI (MADDİ-MANEVİ-ÖZLÜK HAKLARI) AÇABİLİRSİN... SİZ İLK ETEPTA SADECE İPTAL DAVASI AÇTIĞINIZDAN MAHKEMELER İSTEK DOĞRULTUSUNDA KARAR VERİRLER.. İPTAL DAVASI KESİNLEŞTİKTEN SONRA HAKLARINIZI TALEP EDECEĞİNİZ BİR DAVA AÇABİLİRSİNİZ.. TABİ Kİ ÖNCE GÖREVE BAŞLADIKTAN SONRA İDAREDEN ÖZLÜK HAKLARINIZI TALEP EDECEKSİNİZ..

Anayasa'nın 125. maddesinde, idarenin, kendi işlem ve eyleminden doğan zararı ödemekle yükümlü olduğu BELİRTİLMİŞTİR.

Yol Gösteren 54 dk. önce
işletme lisans öğretmenlik

Formasyon kaldırıldı yüksek lisans getirildi ama

onun şartı nedir ne zaman başlar bilemiyorum

En son siz atanacak puanı alin yuksegi biz vericez

Demisti bakan ama o da hayal oldu sanirim olsa

Bile 2.öncelik fef mezunu öğretmenlik kısmına

sormanız daha iyi bunu

kivi1571 1 saat önce
2021 subat mbsts soruları

Muztarib Hadîs: Birden çok rivâyeti bulunduğu halde rivâyetlerinin birini

diğe erine tercih edecek sebep bulunmayan hadîslerdir.

vestel24 1 saat önce
375 KHK savunma zarfı geldi (aktif görevdeyim)

Hayırlı sabahlar daha önce forumda birkaç şey yazmıştım. 2020 Eylül ayında komda ifadem alındı. 2021 Ocak ayında hukuk işlerinde ifadem alındı.konu tanık ifadesi.suçlamaları reddettim gerekçelerim vardı.375 zarfı gelmedi ama idari soruşturmam var. tanık olan kişi Manisa merkezli bir operesyonda alınmış.ama dün öğrendimki Manisada herhangi bir işlem yokken istanbul CB savcılıkta dosya kayıt tarihi 2021 ocak olan açık bir soruşturma gözüküyor. ifadem alınalı 6 ay oldu savcılık soruşturmayı yeni açmış olabilir mi? veya apayrı yeni bir işlemle mi alakalıdır bu? Lütfen bilenlerden cevap rica ediyorum.

4376 1 saat önce
26 Haziran ihraç

Mahkeme ara karar verip hasım düzeltme yapar çok sıkıntı yapmayın uyaptan takibi bırakmayın

Tamam teşekkür ediyorum

Tamam

Yusuf333333 1 saat önce
2021 subat mbsts soruları

hadis rivayetinde ravinin tanınmaması ve hakkında bir fikir yürütülememesi meçhulul ayn

vestel24 1 saat önce
ASELS- Aselsan Elektronik Sanayi Ve Ticaret A.Ş.
#
economi06 2 saat önce
Kira getirili dükkanım var satıp altın almak mantıklı mı
Gerek yok gibi
economi06 2 saat önce
Emeklilikte yaşanacak yerler
Fethiye
economi06 2 saat önce
Yaşanacak il ilçe önerisi
Fethiye
economi06 2 saat önce
@Tecrübeli Abilerimden Faydalanmak İstiyorum
Konya
akgul2016 2 saat önce
Koruma Eğitim Akademisi (VİP)

Evet yazı geldi ama illere de açık kapı bırakılmış isterse çalıştırmaz...ama daire sağolsun demekki düşünüyor kurs verdiği kişileri

Polis abi 2 saat önce
2021 subat mbsts soruları

Eş?arî kelâmcıları ismeti ?Allah?ın peygamberde taati yaratıp mâsiyeti yaratmaması? diye tanımlamış, mâsum kimsede onu kötülüklere yönelmekten koruyan bir özelliğin bulunduğunu söylemiştir (Abdülkāhir el-Bağdâdî, s. 169). Eş?ariyye?nin bu görüşü peygamberi bir bakıma melek statüsüne çıkarıp onun günah işleme iradesini ortadan kaldırmaktadır.

vestel24 2 saat önce
Tercihlerden acaba hangisi gelir

Mersin sekerse diğerleri gelmez İstanbul hayırlı olsun

Polis abi 2 saat önce
Kamudaki mühendislerin maaş düzenlemesi
657 kadrolu yeni başlayan güncel ne kadar aliyo şuan arkadaşlar
economi06 2 saat önce
2021 Şubat maaşlarımızı yazalım
Saati 2 lira kyk cidden
economi06 2 saat önce
Komiser Yardımcılığından Komiserliğe Terfi Süreci

Herşey mülakat merak edecek nesi varki bunun, sınavdan illaki bir miktar puan alınır kimse bomboş değildir, ondan sonra bir sorunu olmayanın terfisini yaparlar.

Ama hiçbirşeyin tadını tuzunu bırakmadılar yani şunu demek istiyorum insan bir sınava giriyor bişeyler olurmu diye düşünüyor ama şöyle bir içini yokladığında hiçbişeyin heyecanını hevesini bırakmadılar, millet artık aman istemez rütbeleride onların olsun bana bulaşmasın rahat bıraksınlar modunda

Nizamettin1453 2 saat önce
Borsada 1 lira olan hisselere yatırım yapmak..
$¥£?
economi06 2 saat önce
2021 subat mbsts soruları

84 puan alır 48 netle.güzel puan.

vestel24 2 saat önce
Teiaşda tayin yapacak adam aranıyor

Hocam merhaba. Tayin alabildiniz mi?

reneeee 2 saat önce
Sözleşmeli mübaşir ünvan değişikliği

Ha bence komisyona bi dilekçe verip klavye den 90 üstü yazarak bizi katip yapabiliyorlar ise sözleşmeli mübaşiri de yapmalılar çünkü devlete bi maliyeti olmayacak bu işin. Çünkü gelir olarak değişiklik yok. Sadece sözleşmeli mübaşir katip olursa ki yine sözleşmeli devam eder kadro gelmediği sürece yeni bi düzenleme olmaz ise yazı işleri müdürlüğü ici n görevde yükselme sınavına giremeyecektir. Mevcut sözleşmeli katibin yim sınavına giremediği gibi.

esmust 3 saat önce
Sözleşmeli mübaşir ünvan değişikliği

Şu konu hala anlaşılamadı malesef ne katip arkadaşlarca ne de mübaşir arkadaslarca kadrolu mübaşir de olsan artık görevde yükselme veya unvan değişikliği ile kâtipliğe geçemiyoruz mübaşir olarak çünkü artık gih olarak aynı sınıfa girdik. Bende aylardır araştırıyorum yim olmamiz icin 4 yıl katiplik yapmamız gerekiyor ama katip olmak için ne yapmamız gerekiyor bunu bilen açıklayan yok

. Bi kaç yerde komisyona bi kaç mubasirin dilekçe verip klavye den 90 yazıp kâtipliğe geçebileceği yazısını okudum ancak uygulamada bunu yapan görmedim duymadım. Bir bilen varsa diye bakıyorum ancak yok. Ben kendim bi dilekçe yazıp vereceğim artık komisyona bakalım ne cevap verecekler.

esmust 3 saat önce
375 KHK savunma zarfı geldi (aktif görevdeyim)
Devrem dilekçeme cevap veren olmadı sanırım bana ulaşmadı hic
kozanoglu0188 3 saat önce
Doçent Adayları Hakkında Yapılan Bilimsel Araştırma ve Yayın Etiği İncelemeleri

Hocam,bilirkişi raporından sonra ilk başvuru sistem kapanıyor mu? Yeniden başvuru iiçin ilk başvurunızın sistemden kpanmış olması lazım.Yoksa üniversiteden çıkacak karar sonrası mı başvuru içim sistem açılacak?

Fırtına11 3 saat önce
Tüm Bağımsız Denetim Şirketleri Hakkında Herşey: PWC, E&Y, KPMG, D&T...

PAÇAVRA. anlattığı her şey üniversitelere köle toplamak için etkinliklere gönderdikleri ik cıların lafları.

bu KOMPRADOR UŞAĞI arkadaşın bazı iddialarına cevap vermek farz oldu.

- maaşlar eksik yatar arada. sorgularsan herkes seni farklı kişiye yönlendirir.

- arkadaş arasında maaş konusu açıldığında herkesin birbirinden farklı maaş aldığını farkedersiniz ve bunun ek mesai ile uzaktan yakından alakası yoktur. bu konuyu gündeme getirdiğinizde ise "etik değil arkadaşlarınızla maaşınızı paylaşmanız" denir.

- haftada 25 saat mesai yapsan 8-10 saat mesai yazabilirsin. bazı haftalar hiç yazamazsın çünkü busy season'a girmemişsindir. sorsan "bütçe kısıtlı" derler (yalan).

- hiyerarşi sağlam ama adamına departmanına göre. müdürü ile anlaşamayan experienced assistant sene sonu geldiğinde level alamadı ve asistan 3 olarak kariyerine devam edip istifaya zorlandı. audit i geçtim vergi departmanında hala kıdemini alamayan insanlar var.

- big 4'da sadece işinizi yapacaksınız evet doğru çünkü hayatınız işten ibaret olacak. başka bir şey düşünmeye pek vaktiniz olmuyor.

- big 4'da aynı yaş grubu insanlarla çalışacaksınız doğru. yaşıtlarınızla çalışmak gayet keyifli fakat kendileriyle her zaman aynı ortamdaymış gibi anlatmalarına aldanmayın. sonuçta her denetlenecek şirketin 2 veya 3 kişilik ekibi vardır ve denetimi bitene kadar (2 hafta, 2 ay, 4 ay) aynı ekiple yola devam edersiniz.

-big 4'da egosu kendisinden büyük gereksiz insan çok. sizi yıpratıcak, sizi sinirden delirtecek. "ben bu ameleliği neden yapıyorum?" diye sorgularsan sevilmezsin. bu komprador uşağı arkadaş gibi sorgusuz sualsiz denileni yapman "kendime bir şeyler katıyorum, gelişiyorum, kariyerim için önemli" safsatalarına kanmanız lazım.

- "Evet örneğin denetimde mesainiz belki 9-18 olarak olmayacak ve zaman zaman gece 1'e kadar bile çalışıyor olacaksınız. Ama eğer mülakatları yalan söyleyerek geçmeyip, gerçekten ekip çalışmasına uygun biriyseniz, bu uzun mesailer birçok açıdan keyifli hale gelebiliyor." gibi bir çümle kullanmış arkadaş. istifamdan önce istifa etmemem için müdüründen seniorına nasıl yalvardıklarını bilseydi böyle boş yapamazdı. Mülakatıma giren manager ile hala görüşüyoruz ve kendisi de keşke en başından bu işe başlamasaydım diyor her seferinde.

-"neden yemek kartımdan para kesiyorlar diye, sizin gibi yeni başvuran arkadaşlarınızın hevesine kırmaya çalışmayın." diye bir cümle de kurmuş. gerçekleri söylemeyelim mi? ne demek heves kırmaya çalışmayın. zaten bu arkadaşın bu söyleminden de kendisinin de bilinen acı gerçekleri sakladığını anlayabilirsiniz

- iki yıl dayanırsam başka bir şirkete geçerim firmalarında çalışıp hayatının 2-3 yılını heba etmek isteyen arkadaşlar varsa şimdiden vazgeçsin.

-sizi günde 7-8 saat çalışıyor gösterip günde 16 saat (haftasonu da 8'er saat dahil) bu dışardan kurumsal içerden bakkal oluşumlardan uzak durun.

-kraldan çok kralcıların da sözlerine kulak asmayın. av olmayın.

-her şeyden önce huzur beyler hanımlar. daha fazla gerçekleri öğrenmek isteyen mesaj atabilir.

Dexter35 3 saat önce
Alt Öğrenimden Tercih Hakkı Bekleyenlere Müjde
Bu kesinmi alt öğrenimder tercih yapılabilecek mi artık hangi bölümlere kapsıyor
Asimet 3 saat önce
2021 Şubat maaşlarımızı yazalım

Birader, öncelikle bilimsel ve teknolojik çalışmalarından zaman ayırıp cevap verdiğin için teşekkür ederim, sen ülkemizin gururusun, ülkemizi muasır medeniyetler seviyesine taşıyacak nadir insanlardan birisin. Yorumuma cevap veremeyip yok mesaiden felan girip helalden haramdan çıkmışsın, dün sana istirahatli saatimde yorum yaptım, ha şuan mesaideyim gece 12 gibi az bi fırsat bulup benzinlikte kahve içelim dedim telefona bakındım yorumunu görünce cevap yazacaktım anons geldi cevap veremedim. Şimdi yine az bi fırsat buldum yazayım dedim, bak sen şuan yatağında kıçını devirmiş yatarken ben mesaideyim birader, haftasonu ve gece mesaisi olmasına rağmen tek kuruş fazla mesai ücretimizde yok. Atananayıp bi baltaya sap olamamış, son çare polis olmuş felan diye polisi aşağılayan küçük gören sen değilmisin. Bende sana diyorum ki okuduğu bölümden iş bulamayıp son çare olarak formasyonla öğretmen olmadılar mı, diyosun ki polis olmak için devlet çok kısa sürede meşakkatsiz eğitim veriyor bilmem ne, bende sorarım sana hani atananayıp polis olanlar gibi okuduğu bölümden iş bulamayıp son çare formasyonla öğretmen olanların öğretmen olabilmek için aldığı formasyon eğitiminin süresi nekadar peki? İsminin başına Dr.yazmışsın doktormusun nesin bilmem ama zır cahilsin.

Soru 1) Hani senin dediğin atanamayıp polis olanlar bi baltaya sap olamamış, son çareymiş felan, peki sorarım sana okuduğu bölümden atanamayıp iş bulamayıp son çare formasyonla öğretmen olanları napıcaz, senin mantığına senin düşüncene göre o öğretmenlerde vasıfsız, atanamamış, bi baltaya sap olamamış, son çare öğretmen olmuşlar.

Soru 2) Yine senin dediğin devlet çok kısa sürede eğitimle meşakkatsiz şekilde polis yapıyormuş, peki bu öğretmen olmak için alınan formasyon eğitiminin süresi nekadar, yıllar mı sürüyor?

Burda kimsenin kendini doktorla felan kıyasladığını görmedim, doktor elbette polisten de öğretmenden de fazla alacak, öğretmenin polisten bi üstünlüğü yok, polisten fazla maaş almasını gerektirecek bişeyide yok öğretmenin. Ha ekdersle, kursla, spor, egzersiz, kulüp felan vs derken polisten az mesaiyle fazla alıyorlar zaten. Senin o ileri zeka aklınla polisi küçük düşüreceğini, değersizleştireceğini sanıyorsun ama polisi küçük göstermek için kurduğun o tüm cümleler öğretmenlik içinde geçerli. Demekki okuduğu bölümden atanamayan, bi baltaya sap olamayan formasyonla kısa bi eğitim alıp meşakkatsiz bir şekilde öğretmen oluyormuş birader. Ayrıca devlet daha yeni 20.000 öğretmen alınacağını açıkladı, belki atama bekleyen bir milyon mezun vardır. Hani sen diyosun ya yok 100 kişiden 5 kişi kazanıyormuş diye, o rakamlarla 100 kişiden 5 kişi anca kazanır tabi, milyon kişi mezun var alınacak olan hepi topu 20.000 kişi, öyle rakamlarla akıl oyunlarıyla alavere dalavere yaparak eline bişey geçmez birader, sen o ileri seviye aklınla polisliği basite indirip değersizmiş gibi göstermeye çalışıyorsun da her seferinde golü yiyen sen oluyorsun. Sen bilimsel çalışmalarına devam et olurmu, buralarda harcama kendini.

panzerci 4 saat önce
Tercihlerden acaba hangisi gelir

Sizce neresi gelir .Sivas Şanlıurfa Mardin Bingöl Bitlis Batman Diyarbakır Eşim Komiser

Ekonomistttttttt 4 saat önce
Doçent Adayları Hakkında Yapılan Bilimsel Araştırma ve Yayın Etiği İncelemeleri

Sağlık Bilimleri etik komisyon toplantısı yapıldı mı, bilgisi olan var mı acaba

dcaday 4 saat önce
Mülakat kalkacağına inanıyor musunuz?

Sen ya ne dediğini anlamiyacak kadar cahilsin yada inançsız birisin. Adam askeri sınava giriyor annesinin başı açık resmi isteniyor yetmiyor bacısı varmı başı kapalimi diye soruluyor kapalı ise eleniyordu.

Yıl 2002 askerde bir konutanimiz çocuğu hasta izin alıp memlekete gidemiyor . Neden ? Eşi çünkü tesettürlü. Gelip yanımızda adam ağlıyor. Eşi tesettürlü olduğu için nikah koymamış . Resmiyette bekar gözüküyor.

İnsanda biraz beyin olur da geçmişte neler olduğunu araştırılır. Ahmet Nejdet sezer kaç tane cezaevlerinde yatan PKK lı teröristleri affedip çıkarttı biliyormusun.

Ama Tayyip inancı için birini affetse ortalığı utanmadan ayağa kaldirirsiniz. Doğru sizde haklisiniz. Dün babalarınız Ahmet necdete karşı çıkmıyor yaptığını doğru buluyordu. Bugün şartlar değişti çocukları işine geldiği gibi babalarının izinden gidiyor.

Ahmet Necdet in yaptığı gibi eve adam gönderilse heralde ortalığı ayağa kaldırır yirtinirdiniz

Muhsinlerr.Ölmezz.4 4 saat önce
TCDD merkezi alım dikkat edilecek hususlar !

Millet baya baya haziran temmuz gibi kesin özelleşecek falan yazmış

Keykubat5 5 saat önce
TCDD merkezi alım dikkat edilecek hususlar !

Arkadaşlar tcdd özelleştiriliyor mu diye bi başlık açılmış sizce özelleşir mi özelleşirse orada çalışan memurlara ne olur?

Keykubat5 5 saat önce
KİT'lerde memurluk mu MEB'de öğretmenlik mi?

Peki arkadaşlar benimde 1 sorum olacak ben bir kit kurumuna en sonki atamada atandım ayrıca polislik sınavınada gireceğim polisliği kazanırsam polislik gönlümde olan meslek olduğu için polisliğe geçmek istiyorum. Bilmiyorum kafam çok karışık polislikte nasıl zorluklar var onuda bilmiyorum. Eğer polis olursam ileride düzgün bi aile hayatım olur mu bi yandan onu düşünüyorum. Siz olsanız ne yapardınız?

Keykubat5 5 saat önce
Mke kurumunda herşey baştan aşağı değişecek

Özel mesaj gönderebilir miyim, size bir şey soracağım da?

luna16 5 saat önce
Hala iiBF ve Mühendislik okuyanlar ne amaçla okuyor ?

Eğitim fakültesindekiler halay çekiyor :)

kasapbey 6 saat önce
Beyhude Geçti Yıllar...

Kişiliğinden asla ödün verme, bırak yansın yüreğin...

_seloşş_ 6 saat önce
2021 Şubat Doçentlik Başvurusu
Hocam tüm fikirlerinize katılmakla beraber bir noktayı vurgulamak istiyorum. Uluslararası dergiler bile tezden üretilen yayından danışman feragat formu istiyor. Açıkçası tezden üretilen yayınlarda feragat formu yoksa aday ciddi sıkıntılar ile karşılabilir.
orhunpeyzaj-2009 6 saat önce
2020-2021 Bahar Dönemi Ücretli Öğretmenlik

hatta puanı da geçtim fen bilgisi sanırım branş. bu branşta ihtiyaç var mıdır o bile belli değil.

psikolojikdanışman42 6 saat önce
2020-2021 Bahar Dönemi Ücretli Öğretmenlik

devam eder diye düşünüyorum. başlayıp bırakanlar dahi olursa onların yerini doldurmak için başkalarını bulmaları gerekecek zaten. ama puan durumuna göre arandığı için sıra gelir mi bilemiyorum tabii ki.

psikolojikdanışman42 6 saat önce
Ziya Selçuk Atama Takvimi ve Atama Sayısı Güncel Açıklamaları

o zaman ek atama 34 bin. kesin bilgi. yayalım.

bakan yardımcısıyla görüşen kişileri bakan yardımcısının iplediğini zannetmiyorum. belki daha mesleğe dahi başlayamamış kişiler tarafından yanlış bir bilgi aktarılsa dahi "o aslında öyle değil böyle" diyecek kişi değildir bakan yardımcısı. bakan yardımcısı diyoruz ha. birileri ile görüşüp kitlenin gazını alır, gönderir. olayı budur onların. böyle bir durumda bakan yardımcısının aklından geçeni de ben söyleyeyim. "kendileri çalıp kendileri oynuyorlar aw"

kim görüşmüş ne görüşmüş bilmem. ama o görüşenlere sorup sorgulayın bakalım hani 54 bindi ulan ... diye. elinize geçirseniz bir kaşık suda boğmanız gerek umudunuzla oynayan bu kişiler kimse. neyse.

psikolojikdanışman42 6 saat önce
2021 Şubat Doçentlik Başvurusu

Sizlere bilgi vereceğim süreçle ilgili, hakkımızda hepimizin hayırlısı olsun. Ancak sürecim şayet olumlu bile sonuçlansa mağdur olanlar için ne yapılması gerekirse yapılmalı. Biri aynı dergide yayın yapıp doçent olup diğeri yağmacı damgası yiyorsa ortada tezat var. Peki Lanset Dergisi, British Journal ile başlayan serideki o impactı asla erişilemeyecek derecede prestijli dergiler ne olacak, ya yayınlar oradayssa gene mi şaibeli. Şaka gibi.

butterfly35 7 saat önce
@Tecrübeli Abilerimden Faydalanmak İstiyorum

Afyon veya Ankara

hakkaripolisi34 7 saat önce
2021 Şubat Doçentlik Başvurusu

Hocam benim de dr öncesi dememe rağmenbana da puan gelmiş, bir duyumum dr öncesinden en az 10 puan, yani biraz daha eklenebiliyor gibi.

butterfly35 7 saat önce
Alımların Taban Puanı Hakkında Görüşleriniz
Tercih sizin hocam
Madsizzle 7 saat önce
2021 Şubat maaşlarımızı yazalım
yetersiz bir bakış açısı daha gelmiş neyse seni de aydınlatayim cahil kardeşim googleye bakıp yazdığın rakam Türkiyede özel okullarda, kreşlerde, özel eğitim okullarında vs. çalışan bütün öğretmenleri kapsıyor yani meb 'e bağlı kpss ile resmi olarak atanan öğretmen sayısı değil. sen anlamazsin diye yine çocuğa anlatır gibi anlatayım. egm yılda onbinlerce memur alımı yapıyor yuzbinlerce başvuru oluyor ve bu sayının büyük çoğunluğu yazılı sınavı kazanıyor. simdi senin cahil yetersiz bakış açınla bakarsak yazılı sınavı kazanan herkes polis ve bu sayı sadece 20 yılda 6-7 milyon demek... Size şöyle bir tavsiyem var dua edin de devletimiz memuruna IQ seviyesi oranında maaş vermesin :) amacım kırmak üzmek değil ama biraz bilinçli olun sizde cahil kardeşlerim bakış açınızı değiştirin... tekrar hatirlatayim hak bu şekilde şuursuzca diğer memurlara saldirarak aranmaz. emin olun yazdıklarınızı okuyan herkes gülüp geçiyor eminim onlarda sizin maalesef dar bi açıdan yetersizce düşünebildiğinizi biliyor fakat benim gibi sizi aydınlatmak için kimse fazladan parmağını yormuyor.. selametle
Dr.Öztürk.Ak.p 7 saat önce
AÖF MAZERETLİ KAYIT YENİLEME
Hocam ben parayı yatırdığım halde kaydım yenilenmedi ne yapmam gerek? Pasif görünüyor
Katip0841 7 saat önce
Sigara içen, içilmesini engellemeyen, müsade eden kurum amiri

Yazılı olarak dilekçe verin kuruma, okulda şu odalarda içiliyor, öğrenciler etkileniyor, kapalı mekanlar ve okul bahçesinde içilmemesini istiyorum diye

ebuducane 7 saat önce
Belediye yol harcırahı

Hayırlı olsun. Maalesef alamıyorsun kardeşim. Tayin olursan alabilirsin

Erel28 7 saat önce
Gibisin

tatlı rüyalar gibisin :)

Metallurgist 7 saat önce
Borsada 1 lira olan hisselere yatırım yapmak..

1 lira diye hisse alinmaz defter degerine FK sina bak

1000 liralık sermayeli 10 lotlu hisse 100 lira olurken 10.000 liralık sermayeli 10.000 lotluk hisse ise 1 liradır duz mantık bu şekilde dusun 1 lira diye hisse ucuz degildir

cengaver444 7 saat önce
Soruşturma açıldı yardım

reis beni de aydinlatsan bi tam olarak

pls1940 7 saat önce
Gibisin

bir dilim browni gibisin :)

Metallurgist 7 saat önce
Haybeden Karalamalar

Güvenmek kelimesinin anlamını insanlara öğretmek gerek

Ve o anlamın sadece eylemden ibaret olduğunu

Sözle kazanılmadığını bilmek gerek.

Metallurgist 7 saat önce
GİB Şoför alımı

Aynen kardeşim hayırlısı hangi il için mülakata gireceksin ?

Üyeadın 7 saat önce
Khk ile ihraç olan polis (memurların) emekli maaş ve ikramiyeleri

Yardımınız için teşekkür ederim.

EFE9103 7 saat önce
Gibisin

anlamsız istekler, davranışlar gibisin :)

Metallurgist 7 saat önce
Gibisin

insan ketum olmalı mutluluğunda der gibisin :)

Metallurgist 7 saat önce
74 puanla önlisans zabıt katipliği sıralamaya girer miyim?
Tercih edeceğiniz komisyona ve arz talep dengesine bağlı. Puan çok kötü de değil ama her yere girecek kadar iyi de değil. Öncelikli hedefiniz nerede çalışabilirim olsun çünkü pek çok komisyonda şansınız vardır bazı yerler hariç çoğu yer bu puana gayet gelebilir. Başarılar...
Katip0841 7 saat önce
Alt Öğrenimden Tercih Hakkı Bekleyenlere Müjde
Bu sadece teknik bölümleri kapsamıyor değil mi? Yoksa hepsi için mi geçerli?
Katip0841 7 saat önce
Soruşturma açıldı yardım
Ya bilader konu o mu Allah aşkına. Konuya odaklan yaw. İçmiş işte. Muhakkikde sigara içiyomuş, sigara içenin halinden anlıyomuş. Napacan konuya odaklan.
Janis66 8 saat önce
Şubat mazereti bekleyenler

Eş durumu bekliyorum hala değerlendirme yazıyor 3ay olacak açıklananlar arasında değilim neden ne bekliyoruz mazeret atama yazıyordu değerlendirmektedir şeklinde hala aynı ben ya boşanacam ya eşim istifa edecek aile bütünlüğü kurabilmem için umudum olumsuz görene kadar var hayırlısı bakalım

Alp232323 8 saat önce
Gibisin

gülüşünü sadece ben sevecekmişim der gibisin :)

Metallurgist 8 saat önce
Bu İzden Dolayı Elenir Miyim ?

https://resmim.net/i/bEDZb doğum lekem benim . Elenme sebebi mi sizce arkadaşlar

samogemo 8 saat önce
Alt Öğrenimden Tercih Hakkı Bekleyenlere Müjde

Lisans mezununun ortaogretim veya önlisans varsa önlisanstan basvuru yapabilmesi icin ayriyeten onlr icin de sinava girmesi gerekiyo demi lisanstan giripte ortaogretimden tercih ypmaz yani dogru mu

Ebru2935 8 saat önce
Gibisin

Han gibisin :)

Metallurgist 8 saat önce
TİGEM

Bu arada bende veteriner hekimim mülakatı geçersem başlayacağım inş özellikle lojmanlarını ve sosyal tesislerini merak ediyorum. İnternette net ve güncel bir bilgi bulamadım.

Patapon 8 saat önce
2020 Mart Doçentlik Başvuru

Sayın hocam çok haklısınız ama diğer hocalarımın da dediği gibi Tübitak projelerini herkes yapamıyor ve hakkaniyetli bir jüri puanlarınızdan ziyade projelerinizi de dikkate alacaktır, proje çıkartabilen yürütebilen tamamlayan aynı zamanda doçentlik için kriterleri sağlayan birine doçentliğini vermeyecek jüri anvaj artniyetli olabilir. 3 sci yayınla doçent olunan eski sisteme kıyasla ne kadar fazlasıyla başvuruyoruz, sürecin daha da yıpratıcı halet getirilmemesi lazım

muhmuh34 8 saat önce
DHMİ asistan - stajyer hava trafik kontrolörü alımı

kpss sonrası muhtemelen

fyodormihaylovic 8 saat önce
Kaymakam Mesai Saati Değişikliği

Burda kanunsuz olan ne onu anlamadım. Validen olur aldıktan sonra olması gerektiği gibi yasal prosedüre uymamış mı? Yanlış olan ne öğrenmek açısından soruyorum.

ataalperen 8 saat önce
375 KHK savunma zarfı geldi (aktif görevdeyim)

Devrem arkadastan bahsettim

Beyazgul06 8 saat önce
TİGEM

Tigemde ortam biraz düzeldi galiba eskiden olsa 10-20 kişi doluşmuştu buraya, böbreğinizin tekini satıp damacana su bayiliği açın ama buraya gelmeyin diye :)).

Patapon 8 saat önce
Bu İzden Dolayı Elenir Miyim ?

Çok teşekkürler hocam sağolun

batuhan2728 8 saat önce
Tezsiz YL mezunlarının DR yapabilmeleri

Hocam sorum puan almak değil zaman, doktora kabul şartları bellidir ALES yabancı dil Tezli Yüksek Lisans bunlardan ALES ve yabancı dil aynı olsun tezlilerle eşit yarışalım kimin puanı yüksekse o girsin ben bedavadan doktora yapayım demyorum, Tezli YL yaparken bir şekilde tezi vermedim tezsiz diploması aldım şimdi akademik çalışmalara devam etmek istiyorum ama doktora yapamıyorum yeniden tezli yapmakta 3 yılımı alacak o zor geliyor sorun tezliyi kazanmak değil sürecin başa sarması,

Şöyle bir örnek vereyim 4 yıl liseyi okumuşsun son aşamada mezun olamıyorsun ama üniversite okumak istiyorsun sana diyorlar ki 4 yıl tekrar lise oku ne yaparsın okumayı bırakırsın ama deseler ki gel kaldığın yerden fark derslerini ver sınavı ver devam et iyi olmazmı,

Yani koşu parkurunun ortasında düştük diye tekrar başlama noktasına gönderiyorlar, ben kalkıp kaldığım yerden devam etmek istiyorum. Konun özü bu

YarımHukukcu 8 saat önce
Merkez bankası koruma ve güvenlik görevlisi alımı 2021
Hayrlı olsun dostum.Spor da neler yapıldı detaylı anlatır mısın ?Boy ölçümü otomatik cihazlami?Eksik olcuyorlar mi ?Cevap verirsen sevinirim
Komando91 8 saat önce
2021 subat mbsts soruları

Bazı soruları hatırlayamadı an itibariyla 12 yanlışım var.. yani 48 doğru olsa kaç alınır..

banamazlum 8 saat önce
Borsada 1 lira olan hisselere yatırım yapmak..

İsmen çok hoşuma gidiyor çaktırmadan yüz güldürüyor göze gelmeden . Dillenmiyor nazara gelmiyor

Pol-mat-tugay 8 saat önce
Belediye ve özel idareler merkezi alıma geçmeli

bir belediyede staj yaptım cv veriliyordu torpilli adamlar o cvleri yırtıp atıyordu bile. alımlara cevap bile gelmiyor allah kahretsin.

benkatip 8 saat önce
Skolyoz
Dış kaynaktan alımlarda 0-10 derece arası (10 dahil değil) sağlam kabul edilir.Dolayısıyla Ek d1 d2 raporu alır. Msü de kara deniz 0-5 kabul edilir.Havada ise skolyoz olmaması gerekiyor.
Müh001 8 saat önce